تحقیق آمریکا درباره ادعای ارتباط مالی سپاه و قطر تحقیق آمریکا درباره ادعای ارتباط مالی سپاه و قطر | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تحقیق آمریکا درباره ادعای ارتباط مالی سپاه و قطر

تحقیق آمریکا درباره ادعای ارتباط مالی سپاه و قطر

عصر ایران: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده درباره ارتباطات مالی احتمالی بین دولت قطر و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحقیق می کند.

وب سایت خبری” واشنگتن اگزماینر” در گزارشی با انعکاس اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره نوشت: اخیرا ارایه گزارش هایی درباره ارتباطات مالی بین قطر و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دولت واشنگتن را نگران کرده است.

سپاه در سال ۲۰۱۹ و از سوی دولت ترامپ در لیست گروه های تروریستی دولت آمریکا قرار گرفته و دولت بایدن نیز در ۶ ماه گذشته به لغو این تصمیم اقدام نکرده است.

بر اساس گزارش ” تایمز اسراییل” ا در سفر اخیر رییس جمهوری اسراییل به واشنگتن و دیدار ” روون ریولین” با “جو بایدن” در کاخ سفید اطلاعات و مستنداتی از سوی رییس جمهوری سابق اسراییل به بایدن ارایه شده است. بر اساس این گزارش مقامات آمریکایی در جریان آن دیدار از این موضوع ابراز نگرانی کرده و قول تحقیق داده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره به وب سایت “واشنگتن اگزماینر” گفت:” ما در حال بررسی ادعاها هستیم…قطر و ایالات متحده یک همکاری استراتژیک ، امنیتی و ضد تروریستی قوی دارند. قطر یکی از نزدیکترین متحدان نظامی ایالات متحده در منطقه است. همکاری های نظامی و امنیتی ایالات متحده و قطر به ایمنی و ثبات منطقه کمک می کند. “

“آنتونی بلینکن” وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه گذشته “با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی” معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و در مورد بحران های افغانستان، یمن و لبنان گفتگو کرده است. در این دیدار وزیر خارجه قطر از برنامه های دولت ایالات متحده برای ارتقا ” صلح و امنیت ” در منطقه حمایت کرد.

حتما بخوانید:  رئیس دادگاه انقلاب تهران: اگر انقلاب را یاری نکنیم، فاطمیون افغان و حوثی‌ها جای ما را می‌گیرند

یک ماه پیش ارتش ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه ای از تعطیلی یک پایگاه نظامی عمده ( پایگاه نظامی السیلیه ) عمده و نیز یک مرکز تامین مهمات خود موسوم به “فالکون” در قطر و انتقال تجهیزات آن به اردن خبر داده بود.

کارشناسان نظامی این اقدام دولت آمریکا را در راستای استراتژی جدید دولت بایدن در کاهش حضور نظامی در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرده اند.

تحقیق آمریکا درباره ادعای ارتباط مالی سپاه و قطر

دیدار وزرای خارجه آمریکا و قطر در واشنگتن/ رویترز

هم اکنون نزدیک به ۱۰ هزار پرسنل نظامی ایالات متحده آمریکا در پایگاه هوایی “العدید” قطر مستقر هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *