ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کرد ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کرد

ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کرد

خبرآنلاین: رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی و تشکر از خدمات پاتریک شاناهان اعلام کرد که وی تصمیم به کناره گیری کرده است چرا که می خواهد وقت بیشتری را با خانواده اش بگذراند. ترامپ همچنین اظهار داشت که شاناهان تصمیم گرفت تا در مسیر تایید کنگره آمریکا قرار نگیرد.

ترامپ در توئیت دیگری مارک اسپر را به عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا انتخاب کرد. ترامپ با تمجید از عملکرد اسپر گفت که مطمئن است او کارهای بزرگی انجام خواهد داد.

سریال استعفاها در کاخ سفید در حالی صورت می گیرد که چندی پیش سارا هاکبی سندرز نیز از سمت سخنگویی کاخ سفید کناره گیری کرد.

ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کرد

همچنین گفتنی است که روزنامه واشنگتن پست طی دو روز گذشته گزارش‌هایی درباره تاریخچه خشونت خانگی در خانواده شاناهان که مدارک دادگاهی آن تاکنون رسانه‌ای نشده بود را منتشر کرده و به نقل از او به ماجرای ضرب و جرح شدید همسر سابقش از سوی پسر نوجوانش اشاره کرده است.

پاتریک شاناهان که پیش از انتصاب به عنوان معاون وزیر دفاع در ژوئیه سال ۲۰۱۷ (دو سال پیش) از مدیران شرکت هواپیماسازی بوئینگ و صنعت هوانوردی آمریکا بود که پس از استعفای جیمز متیس از وزارت دفاع جایگزین او شد، اما برای نشستن بر صندلی وزارت دفاع باید منتظر تایید مجلس سنا می‌شد.

به گزارش فاکس نیوز پس از اعلام برکناری شاناهان او در بیانیه ای برای انتخابش به عنوان عالی ترین مقام پنتاگون افتخار کرد و گفت که همچنان به مدرن سازی نیروهای نظامی، نیروی دریایی، هوایی، تفنگداران و هر چیزی که آنها برای ارتشی قدرتمند و کشوری امن به آن نیاز دارند متعهد است.

حتما بخوانید:  آخر هفته تلویزیون در تصرف فیلم‌های سیاسیِ ایرانی

ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کردوزیر دفاع جدید کیست؟

اسپر از سال ۲۰۱۷ تاکنون به عنوان عالی‌ترین مقام غیرنظامی در مجموعه وزارت دفاع آمریکا مشغول فعالیت بوده است. وی در وزارت دفاع آمریکا مسئولیت‌های مربوط به نیروی انسانی، سربازان ذخیره، سامانه‌های تسلیحاتی و امور مالی ارتش آمریکا را بر عهده داشته است.

ترامپ جانشین رئیس پنتاگون را معرفی کردلازم به ذکر است که رسانه های آمریکا پیش تر نیز از احتمال برکناری شاناهان و معرفی فرد دیگری توسط ترامپ خبر داده بودند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *