ترامپ: قبل‌تر ایران در حال تصرف مدیترانه بود ترامپ: قبل‌تر ایران در حال تصرف مدیترانه بود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ترامپ: قبل‌تر ایران در حال تصرف مدیترانه بود

ترامپ: قبل‌تر ایران در حال تصرف مدیترانه بود

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر برجام را توافقی فاجعه بار دانست و با این ادعا که اجازه نخواهیم داد حامی اصلی تروریسم به کشنده ترین سلاح های دنیا دسترسی پیدا کند، گفت: تحریم های شدیدی را علیه حزب الله لبنان هم امضا کردم.

 دونالد ترامپ در یادبود کشته شدگان نیروی دریایی خود که در سال ۱۹۸۳ این مطلب را مطرح کرد و نیروی نظامی این کشور را برای شکست آنچه که او دشمنان آمریکا نامید، قدرتمند دانست.

وی با بیان اینکه از هر ابزار قدرت ملی برای مقابله با تروریسم استفاده خواهیم کرد، افزود: یکی از دلایلی که من در سال گذشته، آمریکا را از توافق فاجعه بار هسته ای ایران خارج کردم، همین بود.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: در ۵ نوامبر(۱۴ آبان) همه اقدامات و تحریم های آمریکا علیه ایران که توسط توافق هسته ای لغو شده بود، دوباره به طور کامل به اجرا در می آید.

ترامپ تحریم ها را برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران موثر دانست و از وقفه ایجاد شده به وسیله برجام ابراز تاسف کرد.

وی با تکرار ادعای بی اساس خود مبنی بر اینکه مردم در سراسر ایران دست به اعتصاب و شورش زده اند، گفت: ارزش پول ملی ایران سقوط کرده است و شرایط زندگی آنها بسیار متفاوت شده است.

رئیس دولت چهل و پنجم آمریکا افزود: زمانی که من دولت را در اختیار گرفتم، ایران در حال تصرف مدیترانه بود اما اکنون آنها برای زنده ماندن تلاش می کنند.

ترامپ ادامه داد: تحریم های ما طیف وسیعی از رفتارهای بدخواهانه ایران را در بر می گیرد. ما اجازه نخواهیم داد که حامی اصلی تروریسم در جهان به کشنده ترین سلاح های دنیا دست یابد، هیچ گاه این اتفاق نخواهد افتاد.

حتما بخوانید:  فاجعه در تهران؛ سوزاندن سگ‌ها در کیسه زباله!

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما تحریم های زیادی را علیه حزب الله در یک سال اعمال کردیم و تنها چند لحظه پیش نیز قانونی را امضا کردم که سخت ترین ضربه را به حزب الله خواهد زد و صندوق مالی آنها را تهی خواهد کرد.

ترامپ هدف از این اقدام را ضربه به شبکه های تامین مالی حزب الله دانست و اظهار کرد: هرگز کارهایی که آنها با نیروی دریایی ما انجام دادند را فراموش نمی کنیم.

وی با این ادعا که در «35 سال پیش،۲۴۱ تن از سربازان آمریکایی در حمله تروریستی به مقر تفنگداران آمریکا در بیروت لبنان جان خود را از دست دادند»، گفت: حمله ای که حزب الله انجام داد. حزب الله گروهی تروریستی است که ایران آن را آموزش داد، تجهیز کرد و همچنان برای رسیدن به اهداف افراط گرایانه‌اش در منطقه از آن حمایت می کند.

رئیس جمهوری آمریکا که کشورش در شکل گیری القاعده نقش داشت و روابط بسیار صمیمی با سعودی ها اصلی ترین منبع مالی این گروه تروریستی دارد، مدعی شد: به جز القاعده، هیچ گروه تروریستی دیگری دستش به اندازه حزب الله به خون آمریکایی ها آغشته نیست.

ترامپ کشته شدگان این مقر تفنگداران آمریکایی را قهرمانانی دانست که برای «مبارزه با تروریسم اسلامی» به منطقه اعزام شده بودند.

وی همچنین مدعی شد عملکرد آنها باعث شکست داعش در سوریه شده است و گفت: این مساله در عراق هم رخ داد و ما پیروز شدیم و پیروز هم خواهیم شد. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *