تهرانی‌ها رکورددار آمار نزاع و درگیری در کشور تهرانی‌ها رکورددار آمار نزاع و درگیری در کشور | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تهرانی‌ها رکورددار آمار نزاع و درگیری در کشور

تهرانی‌ها رکورددار آمار نزاع و درگیری در کشور

روزنامه ایران: آمار نزاع و دعوا دربین تهرانی‌ها افزایش یافته و وضع خشونت و درگیری در پایتخت همچنان نگران‌کننده و رو‌به‌رشد است.

چهار ماه از سال ۹۷ می‌گذرد و حالا مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران آخرین آمارها از مراجعه مردان و زنان ایرانی به مرکز پزشکی قانونی استان را در سه ماهه اول سال اعلام کرده است. آماری که نشان دهنده سهم ۳۸ درصدی زنان تهرانی از نزاع‌های سه ماهه اول سال ۹۷ پایتخت است.

گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال ۲۵ هزار و ۵ نفر به‌دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مرکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع ۱۶ هزار و ۴۲۹ نفر اعلام شده بود، ۲ درصد افزایش یافته است.

از کل مراجعات به‌دلیل صدمات ناشی از نزاع در سه ماهه اول نخست امسال ۱۵ هزار و ۱۶۷ نفر مرد و ۹ هزار و ۱۳۸ نفر زن بوده‌اند. در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران با ۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام شده است.

این گزارش حاکی است: طبق عدد و ارقامی که پزشکی قانونی اعلام می‌کند، استان تهران رکورددار بیشترین نزاع و درگیری است و تهرانی‌ها در صدر جدول دعوا و زد و خورد قرار دارند. آمارهای سال گذشته سازمان پزشکی قانونی هم گویای آن است که در ۱۲ ماه سال ۹۶، در ایران ۵۴۴ هزار و ۴۷۰ نفر به علت نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که در این میان استان تهران با ثبت ۹۳ هزار و ۲۹۵مورد رکورددار ثبت نزاع در کشور محسوب می‌شود.

حتما بخوانید:  حمله نوبرانه مهناز افشار به روحانی

از سوی دیگر آمار نزاع‌های سه ماهه اول سال نشان می‌دهد، کمترین نزاع در استان ایلام گزارش شده که تنها ۷۸۵مورد نزاع در آن به ثبت رسیده است اما در شمال شرقی‌ترین استان، خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۴۰۷ مورد رتبه دوم را بعد از تهران به خود اختصاص داده است. اصفهان با ۱۰ هزار و ۶۳۰مورد و آذربایجان شرقی با ۹ هزار و ۳۰۵ مورد نزاع در رتبه سوم و چهارم هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *