تهران در آستانه انفجار جمعیتی تهران در آستانه انفجار جمعیتی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تهران در آستانه انفجار جمعیتی

تهران در آستانه انفجار جمعیتی

خانه ملت: محمد محمودی شاه نشین با اشاره به رویکرد دولت در حوزه توسعه شهرهای اقماری، گفت: دولت و مجلس به دنبال توسعه شهرهای اقماری و حومه ای تهران نیستند، زیرا حفظ و ساماندهی وضعیت موجود استان تهران ضروری است و در این راستا است که طرح انتقال پایتخت سیاسی در مجلس دنبال می شود.

استان تهران از نظر جمعیتی در حال انفجار است

نماینده مردم شهریار، قدس و لارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان تهران در شرایط کنونی از نظر جمعیتی در حال انفجار است، ادامه داد: در شرایط کنونی شهرهای اقماری مجبور هستند که نیازها و سرانه های خود را از شهر تهران تأمین کنند و این رفت و آمدها مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

توانمندسازی روستا و شهرهای کوچک استراتژی اصلی دولت

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من دولت باید استراتژی اصلی خود را بر توسعه و توانمندسازی روستا و شهرهای کوچک قرار دهد تا عملا مردم پایتخت را رها کرده و برای زندگی و کار به مناطق خود برگردند، از این رو مهاجرت معکوس می تواند راه حل مشکلات تهران باشد.

استان تهران در شرایط کنونی حدود ۴۲ شهر را در خود جای داده است

وی با اعلام اینکه استان تهران در شرایط کنونی حدود ۴۲ شهر را در خود جای داده است، افزود: همچنین این استان حدود ۳۰ روستا با جمعیت بالای ۵ هزار نفر دارد، از این رو این مسائل نشان دهنده اهمیت مدیریت جمعیت در پایتخت است

محمودی شاه نشین ادامه داد: از ۴۲ شهر موجود در استان تهران، اکثریت شهرهای اقماری محسوب می شوند و این مناطق به محل خوابگاه خانواده ها تبدیل شده تا شب را در آن مکان گذرانده و صبح ها برای کار به تهران بیایند.

حتما بخوانید:  جوان چینیِ خبرساز در کاشان بازداشت شد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس افزود: امروز اولویت اصلی پایتخت، ساماندهی جمعیت و به نوعی، انتقال پایتخت است، تا مردم بتوانند در نقاط دیگر به راهی زندگی کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *