تور ۱۰۰ میلیونی آفریقا برای بچه پولدار‌های ایرانی تور ۱۰۰ میلیونی آفریقا برای بچه پولدار‌های ایرانی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تور ۱۰۰ میلیونی آفریقا برای بچه پولدار‌های ایرانی

تور ۱۰۰ میلیونی آفریقا برای بچه پولدار‌های ایرانی

روزنامه ایران: گردشگران پولدار ایرانی همچنان مسافر تورهای ۱۰۰ میلیون تومانی به چین، ژاپن، آفریقا، استرالیا و کره جنوبی هستند.

با وجود این آژانس‌های مسافرتی از کاهش بسیار بالای سفر خارجی ایرانی‌ها در نوروز پیش رو خبر می‌دهند.آنها می‌گویند ایرانی‌هایی که در سال‌های گذشته به اروپا سفر کرده‌اند امسال مسافر کشورهایی نزدیک چون امارات شده‌اند.

البته افزایش قیمت «درهم» باعث شده تا ایرانی‌هایی که همچنان به دنبال سفر خارجی هستند به سمت ترکیه بروند با وجود این سفر برای هر ایرانی به ترکیه هم چیزی نزدیک به ۱۰ میلیون تومان آب می‌خورد. کاهش سفر ایرانی‌ها استقبال برخی از مسئولان کشور را در پی داشته است.

تور‌های ۱۰۰ میلیونی به مقصد آسیا و آفریقا

«سیدمحمدعلی مستوفی» کارشناس تورهای داخلی و خارجی کاهش سفر نوروزی را باعث افزایش سفر به سواحل جنوبی کشور نمی‌داند و می‌گوید: «الان تور کیش برای عید سه شب و چهار روز نفری ۶ میلیون تومان می‌شود. یعنی سفر نوروزی به این جزیره برای یک خانواده دو نفره ۱۲ میلیون تومان در می‌آید. چهار تا پنج میلیون هم خرج کیش می‌شود، بنابراین خیلی فرق نمی‌کند با ۲۰میلیون تومان ترکیه بروید یا مثلاً با ۱۷ میلیون کیش.»

او می‌گوید:«آنها شاید بتوانند مثلاً تور چهار یا پنج میلیونی پارسال را بخرند اما پارسال با چه سطحی از آنها پذیرایی می‌شد و امسال در چه سطحی قرار می‌گیرد.» او کاهش کیفیت خدمات را باعث اعتراض احتمالی مسافران نوروزی امسال می‌داند و می‌گوید:«سال گذشته هزینه سفر چهار روزه برای یک خانواده دو نفره ۸ میلیون بود اما امسال ۲۰ میلیون تومان می‌شود!» کارشناس یکی دیگر از شرکت‌های توریستی از تعدیل نیروهای آژانس محل کارش از ۳۰ نفر به ۱۲ نفر خبر می‌دهد و می‌گوید:«این شرایط به دنبال افزایش قیمت دلار و کاهش سفر گردشگران پیش آمده.» او اعتقاد دارد سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور ۹۰ درصد کاهش داشته است.

حتما بخوانید:  تایید ابتلای سه مورد جدید به کرونا در ایران

 5 درصد از ۱۰درصد ایرانی‌هایی که همچنان به سفر‌های تفریحی خارجی می‌روند، ایرانی‌های پولداری هستند که همیشه هرجا بخواهند می‌روند. یک تور ۱۰۰ میلیون تومانی را به یک زن و شوهر به مقصد آفریقا فروخته می شود. «مثلاً در یک آژانس مسافرتی ۳۰ نفر هستند که هزینه مسافرت نوروزی شان ۱۰۰ میلیون تومان است.» 5 درصد دیگر را هم شامل گردشگرانی است که سفر امسال خود را به ترکیه و کشورهای اطراف محدود کرده‌اند.

آژانس‌های فعال، گران شدن «درهم» را دلیل رویگردانی گردشگران ایرانی از کشورهای عربی همسایه می‌دانند و اعتقاد دارند همچنان قیمت لیر به پول ایرانی‌ها نزدیک‌تر است. به گفته آنها در حال حاضر یک ایرانی برای سفر به دوبی باید ویزای ۲۷۰ هزارتومانی سال گذشته را به دلیل کاهش قیمت پول ملی یک میلیون تومان بخرد.

چین، ژاپن، برزیل و کره جنوبی را از جمله مسیرهایی است که برای قشر ثروتمند ایرانی خلوت شده‌اند. کارشناسان مسافران تورهای ۱۰۰میلیونی را کسانی می‌دانند که شرایط حال حاضر کشور به پولدار شدن بیشتر آنها منجر شده است. به گفته بروج مسافران اروپایی ایران در نوروز به سمت گرجستان، ارمنستان و ترکیه می‌روند و بسیاری به دنبال ویزای دوبی هستند. کسانی که سال گذشته با ۷-۸ میلیون تومان به اروپا می‌رفتند امسال با این پول به دوبی می‌روند.» همچنان کیش و دوبی در قیمت تورها با هم رقابت می‌کنند. بروج این وضعیت را باعث جمع شدن آژانس‌های خرده‌فروش می‌داند و می‌گوید:«این بازار تنها به نفع آژانس‌های بزرگی است که در سال‌های گذشته مسافر ثابت داشته‌اند.البته مسافران ثابت پولدار!»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *