توضیح درباره نمایش پرچم چین در میدان آزادی توضیح درباره نمایش پرچم چین در میدان آزادی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / توضیح درباره نمایش پرچم چین در میدان آزادی

توضیح درباره نمایش پرچم چین در میدان آزادی

برترین‌ها: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر، در شب دوازدهم بهمن‌ماه پرچم کشور چین در کنار پرچم ایران روی برج آزادی منعکس شد که انتقادات و حاشیه‌هایی را در پی داشت.

معمای تصویر پرچم چین در میدان آزادی حل شد

سیدعباس عظیمی (سرپرست مجموعه فرهنگی برج آزادی) در این‌باره گفت: عصر روز یازدهم بهمن مراسمی در برج آزادی با حضور آقایان شالبافیان (معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)، علاءالدین بروجردی (رئیس انجمن دوستی ایران و چین) و چانگ هوآ (سفیر چین در تهران) و تعدادی از مدیران کل وزارت امور خارجه برگزار شد.

عظیمی افزود: برگزاری این رویداد به مناسبت عید بهار چین، پنجاهمین سالگرد دوستی دو کشور و شروع بازی‌های المپیک زمستانی بود که با سرود ملی دو کشور آغاز شد.

وی ادامه داد: در ادامه پرچم دو کشور به نشانه دوستی با پیام‌هایی برای مخاطبان هر دو ملت ایران و چین با تاکید بر تعاملات فرهنگی دیرباز دو کشور بر محور جاده ابریشم به نمایش درآمد.

عظیمی گفت: نمایش پرچم ایران و سایر کشور‌ها بر روی برج آزادی از رویداد‌های مرسوم در حوزه بین‌الملل است. پیش از این هم در رویداد‌هایی دیگر مثل روز ملی یا حوادث کشور‌هایی مثل لبنان، بولیوی، اوکراین و… پرچم کشور‌های مختلف بر روی برج آزادی نقش بسته بود.

در همین رابطه سازمان زیباسازی شهر تهران، درباره تصویر پرچم چین به روی برج آزادی نوشت: شهرداری تهران و سازمان زیباسازی نقشی در ساخت و اجرای ویدیو مپینگ پرچم ایران و چین بر روی برج آزادی نداشته است.

معمای تصویر پرچم چین در میدان آزادی حل شد

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  قالیباف: وجود روسیه مقتدر به نفع ایران است

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *