جابجایی طلب ایران از عراق با کالای اساسی و دارو جابجایی طلب ایران از عراق با کالای اساسی و دارو | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جابجایی طلب ایران از عراق با کالای اساسی و دارو

جابجایی طلب ایران از عراق با کالای اساسی و دارو

برترین‌ها: عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی درباره دیدارش با مقامات عراقی نوشت: 

امروز توفیقی شد که دریک سفر ۸ ساعته، به همراه هییٔتی از بانک مرکزی ،وزارت صمت، وزارت نیرو و شرکت گاز ، به بغداد،با نخست وزیر،وزیر دارایی و ریٔیس بانک مرکزی عراق دیدار ومذاکره کنیم

سال گذشته توافقنامه خوبی، درخصوص نحوه استفاده ازمنابع ناشی از صادرات گاز وبرق به عراق ، امضا کردیم. لیکن بخاطر برخی مشکلات ، تفاهم نامه بطور کامل عملیاتی نشده بود.

در مذاکرات امروز درخصوص نحوه اجرای تفاهم نامه و استفاده از منابع بانک مرکزی برای خرید کالاهای اساسی و دارو به نتایج خوبی رسیدیم که انشاالله از هفته آینده مراحل عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

ارزش صادرات گاز و برق ایران به عراق سالیانه،چندین میلیارد دلار است. بعلاوه، میلیاردها دلار از منابع بانک مرکزی نیز در این کشور است که درمورد نحوه استفاده از آن براساس تفاهمنامه سال گذشته به توافق رسیدیم .

جناب آقای کاظمی نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر همکاری کشور عراق در رفع مشکل پرداخت به ایران بابت برق و گاز، تصریح کرد: با مسیٔولان مربوطه در این امر،جلساتی داشته ام و در جریان مشکلات هستم، از آنها خواسته ام که برای برطرف کردن این قبیل مسایٔل همکاری لازم را داشته باشند و پیغام ما برای دوستان‌مان در تهران این است که کشور عراق در این مسیر گام برمی‌دارد.ایشان یادآور شد: در خصوص حل مشکلات انتقال پول به شیوه تامین مواد غذایی و کالاهای اساسی با شما هم توافق کامل داریم و همکاری لازم را به عمل می آوریم.علاوه براین تجار عراقی نیز علاقمند به همکاری هستند و شخصاً دستور داده‌ام مشکلات مرتبط با پرداخت ایران حل شود.

حتما بخوانید:  واکنش معاون دادستان به توئیت خبرساز افشار

اراده نخست وزیر محترم وسایر مسیٔولین عراق، بر گسترش همکاری ها و مراودات تجاری و مالی بین دوکشور ، نوید افزایش مبادلات دوکشور رامیدهد.

جا دارداز تلاشهای سازندهٔ سفیر محترم کشورمان درعراق قدردانی کنم .

جابجایی طلب ایران از عراق با کالای اساسی و دارو

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *