جزئیات تجمع اعتراضیِ خانواده‌های قربانیان ۷۵۲ جزئیات تجمع اعتراضیِ خانواده‌های قربانیان ۷۵۲ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جزئیات تجمع اعتراضیِ خانواده‌های قربانیان ۷۵۲

جزئیات تجمع اعتراضیِ خانواده‌های قربانیان ۷۵۲

روزنامه اعتماد نوشت در گزارشی به انتشار ویدیوی اعتراض خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی مقابل دادسرای نظامی پرداخته است.

جزئیات تجمع اعتراضی خانواده‌های جانباختگان ۷۵۲

در این گزارش آمده:

* در حالی تنها چند روز به سالگرد این حادثه تلخ باقی‌مانده، برخی خانواده‌های جانباختگان حادثه انهدام هواپیمای اوکراینی برای دادخواهی مقابل دادسرای نظامی تهران دست به تجمعی اعتراضی اما در سکوت زدند و حالا ساعت‌ها پس از این تجمع، همچنان با واکنش افکار عمومی روبه‌رو است.

* تجمعی که ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان از آن دارد که تنها به خیابان مجاور دادسرای نظامی ختم نشده و خانواده‌های این جانباختگان در ساختمان دادسرای نظامی نیز اعتراض خود را مطرح کرده‌اند.

* این تجمع در حالی صورت گرفته که حدود یک هفته پیش، سردار فدوی، جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران وعده داد که حکم قاضی برای مقصران سقوط هواپیمای اوکراینی تا پیش از سالگرد این اتفاق ناگوار صادر شود.

* حالا در آستانه ورود به دی‌ماه که از سال گذشته و پس از انهدام هواپیمای اوکراینی بر اثر آنچه «خطای انسانی» نام گرفت، خانواده ۱۷۶ سرنشین آن پرواز نافرجام که هر ۱۷۶ نفرشان در آن حادثه تلخ جان باختند، همچنان به‌ دنبال دادخواهی عزیزانشانند.

* پدر مریم ملک، یکی از جانباختگان این حادثه به عنوان نماینده خانواده‌های حاضر در تجمع، با اعتراض نسبت به روند رسیدگی به این پرونده، از مسوولان می‌پرسد: «چرا قائل نیستید که ما به عنوان اولیای دم، به عنوان جگرسوخته‌ها، به عنوان کسانی که عملا مرده‌های متحرک هستیم، در تحقیق و روشن شدن حقایق مشارکت کنیم؟!»

* او در ویدیوی حدودا ۴ دقیقه‌ای که از جلسه اخیر با برخی مسوولان دادسرای نظامی منتشر شده، پس از اینکه می‌گوید: «بعد از بچه‌ام، زندگی نمی‌خواهم، هیچ‌ چیز نمی‌خواهم»، به دیگر حاضران جلسه اشاره کرده و ادامه می‌دهد: «ما از جان گذشته هستیم؛ هیچ‌ کدام از ما زندگی نمی‌خواهیم.»

حتما بخوانید:  میز «کلاه قرمزی» را هم طالبی‌فروش خواهد برد؟

* پدر مریم ملک، فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف و دانشجو در کانادا، عملکرد و رفتار مسوولان» گلایه کرده گفته است: یادگاری بچه‌های ما کجاست؟!

* خانواده‌های جانباختگان در این جلسه خواستار آن شدند که رسیدگی‌ها به ‌درستی انجام شود و موانعی که بر سر راه دادخواهی این جانباختگان وجود دارند، کنار بروند. با همه اینها اما همچنان باید منتظر ماند و دید حالا که کمتر از یک ماه به سالگرد فاجعه پرواز ۷۵۲ باقی است، چنانکه سردار فدوی وعده داده، احکام مقصران اعلام خواهد شد و این احکام علیه چه کسانی و به چه صورت خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *