جزئیات مراسم خاکسپاری مرحوم شجریان جزئیات مراسم خاکسپاری مرحوم شجریان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جزئیات مراسم خاکسپاری مرحوم شجریان

جزئیات مراسم خاکسپاری مرحوم شجریان

ایرنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم خاکسپاری استاد محمد رضا شجریان در آرامگاه فردوسی مشهد اندیشیده شده و ساعت دقیق مراسم تدفین پس از نشست با خانواده مرحوم متعاقبا اعلام می‌شود.

جعفر مروارید جمعه شب در نشست شورای اطلاع‌رسانی خراسان ‌رضوی در استانداری خراسان رضوی افزود: این مراسم صبح فردا (شنبه) با حضور تعدادی از پیشکسوتان موسیقی و هنرمندان برگزار می‌شود و همایون شجریان در این مراسم اجرای برنامه خواهد داشت.

جزئیات مراسم خاکسپاری مرحوم شجریان

وی ادامه داد: صندلی‌ها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در محل برگزاری مراسم تعبیه شده و همه تدابیر لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شده است و حتی ماسک رایگان نیز بین مدعوین توزیع می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خانواده مرحوم استاد شجریان در مراسم حضور خواهند داشت و امشب پس از نشست با خانواده ایشان ساعت دقیق برگزاری مراسم اعلام می‌شود.

وی افزود: مراسم خاکسپاری یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد و دیگر مراسمی در مشهد برگزار نخواهد شد.مروارید ادامه داد: فضاسازی لازم، نصب پرچم سیاه و المانهای عزا در محل آرامگاه فردوسی توسط شهرداری انجام شده است.

وی با تاکید بر پوشش جامع رسانه‌ای مراسم از سوی خبرنگاران گفت: مراسم خاکسپاری استاد شجریان باید در شان کسی باشد که میراث فرهنگی خراسان و ایران بوده و این نکته باید مدنظر رسانه‌ها قرار گیرد.

سید حمید موسوی، مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: همه تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم باشکوه و درخور شان استاد شجریان اندیشیده شده ‌است.

حتما بخوانید:  صدرالساداتی:خیلی آخوندها، مایلی سایرس هستند!

استاد محمدرضا شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی ایران که از وی با عنوان “خسرو آواز ایران” یاد می‌شود پس از تحمل دوره طولانی بیماری پنجشنبه شب در سن ۸۰ سالگی در بیمارستان جم تهران درگذشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *