جزایری: مدارک حوزه در دنیا پذیرفته شده است جزایری: مدارک حوزه در دنیا پذیرفته شده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جزایری: مدارک حوزه در دنیا پذیرفته شده است

جزایری: مدارک حوزه در دنیا پذیرفته شده است

خبرگزاری رسا: حجت الاسلام والمسلمین سید حمید جزایری استاد حوزه علمیه نسبت به اهانت برخی از نامزدها به تحصیلات و مدارک حوزی اظهار کرد: مطلبی که برخی از نامزدهای ریاست جمهوری اظهار کردند در خوش‌بینانه‌ترین نگاه، حاکی از بی اطلاعی آقایان از قوانین و مقررات است که در جمهوری اسلامی اصل و مبنا قرار گرفته است.

معاون آموزش جامعه المصطفی در ادامه بیان داشت: بر اساس صریح مصوبات شورای انقلاب فرهنگی تحصیلات حوزوی در نظام سطوح ۱ ۲ ۳ و ۴ تدوین شده و بسیاری از افرادی که تحصیلات دانشگاهی هم دارند معتقد هستند که این معادله بسیار سختگیرانه بوده است.

جزایری: مدارک حوزه در تمام دنیا پذیرفته شده است

وی ضمن توجه دادان به تحصیلات حوزوی اظهار کرد: شخصی که با در مدرک دیپلم وارد حوزه می شود بعد از حداقل ۶ سال به او سطح یک داده می‌شود و بعد از حدود چهار سال سطح دو را می گیرد، این در حالی است که او اگر با دیپلم در نظام دانشگاهی ۱۰ سال درس می‌خواند می‌توانست مدارک به مراتب بالاتری را دریافت کند.

حجت الاسلام والمسلمین جزایری گفت: این نکته‌ای که برخی از نامزدها درباره تحصیلات حوزوی مطرح کردند خوشبینانه اش این است که این افراد اساساً فرآیند تحصیل در حوزه علمیه را آشنا نیستند و فکر می‌کنند آنچه علم است تحصیلات دانشگاهی است و معلوم نیست خود این افراد مهندسی اقتصاد را با چه مدرکی و با چه کیفیتی خوانده اند.

معاون آموزش جامعه المصطفی در ادامه بیان داشت: من خودم به عنوان شخصی که علاوه بر تحصیلات حوزوی تحصیلات آکادمیک هم دارم و به عنوان اولین فارغ التحصیل رشته قرآن و حقوق در ایران هستم از این اظهارات متأثر شدم، واقعا متأسف و متعجب هستم چگونه چنین افرادی می‌خواهند مدیریت کلان جامعه را به دست گیرند.

حتما بخوانید:  انتقاد تند بازیکنان تیم ملی از فدراسیون فوتبال

حجت الاسلام والمسلمین جزایری گفت: افتخار حوزویان از قدیم این بوده است که برای آنها مهم همان اطلاعات علمی و کارایی علمی و عملی است، من به این نامزد محترم توصیه می‌کنم، به مصوبات شورای انقلاب فرهنگی و وزارت علوم مراجه کند و متأسفم که ایشان در این موضوع اصلا مطلع نیست.

معاون آموزش جامعه المصطفی در ادامه بیان داشت: همان آلمانی که آرزوها و آمال این نامزد بود، مدارک حوزوی را کامل قبول دارد و بسیاری از طلاب ما با همین مدارک سطوح خود در کشورهای اروپایی و آلمان پذیرفته شدند.

وی در ادامه افزود: متأسفانه نظام های دیگر علمی مدارک علمی ما را قبول دارند ولی برخی از خودمان در داخل، به دلیل بی اطلاعی یا احیاناً بخاطر تمایلات جناحی و تخریب جایگاه افراد آن را قبول ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین جزایری گفت: بی اطلاعی و زیر سؤال بردن این افراد خللی ایجاد نمی کند و الباطل یموت بترک ذکره، است و اساساً این افراد با این حرف‌ها، ارزش پیگیری و گفت و گو را هم ندارند.

معاون آموزش جامعه المصطفی در پایان بیان داشت: جامعه اسلامی با اندیشمندان حوزوی چون مرحوم امام خمینی، شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید مفتح و افراد دیگر از نزدیک آشناست و به این افراد افتخار می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *