جنجالی‌ترین صحنه هفته زیر ذره‌بین کارشناسان جنجالی‌ترین صحنه هفته زیر ذره‌بین کارشناسان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جنجالی‌ترین صحنه هفته زیر ذره‌بین کارشناسان

جنجالی‌ترین صحنه هفته زیر ذره‌بین کارشناسان

ورزش سه: بازی استقلال و گل‌گهر یکی از جنجالی‌ترین بازیهای این فصل فوتبال ایران بود که با قضاوت پیام حیدری سپری شد و این داور با اعلام سه پنالتی، خود را به عنوان تاثیرگذارترین چهره این بازی مطرح کرد؛ دو پنالتی به سود استقلال که با ضربه یامگا تبدیل به گل شد و یک پنالتی به سود گل گهر که صادقی نتوانست آن را تبدیل به گل کند.

در این خصوص کارشناسان داوری دیدگاه‌ خود را در خصوص سه صحنه پنالتی ابراز کردند؛ با این توضیح که حسین عسگری و نوذر رودنیل علاوه بر سه صحنه پنالتی، تاکید کردند که سرمربی و مربی استقلال در نیمه نخست باید با کارت قرمز مواجه شوند. همچنین نوید مظفری، قضاوت حیدری را «بهترین داوری این فصل لیگ برتر» قلمداد کرد.

پنالتی عجیب دقیقه ۹۰ استقلال هَند بود؟!

* برخورد توپ با محمد دانشگر در محوطه جریمه (دقیقه ۴۲: ارسال سعید صادقی با ضربه سر بازیکنان خودی همراه شد و به دانشگر برخورد کرد)

ابراهیم میرزابیگی: توپ ارسالی از کرنر را مدافع استقلال با دست کنترل کرد که پنالتی گرفته شده از طرف داور مسابقه درست بود و مشکلی نداشت.

نوید مظفری: پنالتی کاملا درست بود

حسین عسگری: بازیکنان گل گهر اعتقاد به خطای هند داشتند اما در صحنه های تلویزیونی خطای هند واضح نشان داده نشد اما روزبه چشمی با دست بازیکن گل گهر را هل داد و پنالتی به درستی اعلام شد.

حیدر سلیمانی: مدافع استقلال توپ را با دست زد اما چون موقعیت آشکار گل نیست، جریمه در حد پنالتی کافی بود.نوذر رودنیل: دانشگر با دست زیر توپ زد و زاویه آقای حیدری عالی بود و به درستی پنالتی اعلام شد.

حتما بخوانید:  تعطیلات آخر هفته جاده‌های شمالی را شلوغ کرد

* برخورد محسن فروزان با یامگا (دقیقه ۴۵+۲: یامگا در حالی که توپ را از دروازه‌بان گل گهر رد کرد، در موقعیت تک به تک با او برخورد داشت و هر دو روی زمین افتادند)

ابراهیم میرزابیگی: دروازه‌بان گل‌گهر بازیکن استقلال را با خطا متوقف کرد و پنالتی که توسط داور گرفته شد، درست بود و مشکلی نداشت.

حسین عسگری: خطا کاملا واضح بود. مهاجم استقلال پا به توپ به محوطه جریمه آمد و قصد داشت از دروازه‌بان عبور کند اما دروازه‌بان با سرعت و بی ملاحظگی با مهاجم برخورد و او را سرنگون کرد و پنالتی به درستی اعلام شد.حیدر سلیمانی: وقتی مهاجم استقلال توپ را از دروازه‌بان گل گهر رد کرد، فروزان اجازه نداد به حرکتش ادامه بدهد و پای او را زد. پنالتی درست است.

نوذر رودنیل: دروازه‌بان پای مهاجم استقلال را زد و پنالتی به درستی اعلام شد.

* شوت سعید مهری و برخورد با بازیکن گل گهر (دقیقه ۸۵: سعید مهری از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد و توپ به بازیکن گل گهر خورد)

ابراهیم میرزابیگی: توپی که بازیکنان استقلال به طرف بازیکنان گل گهر شوت کردند را در راه بازیکن گل گهر با دست لمس کرد و دست در حالت غیرطبیعی بود و پنالتی درست گرفته شد.

نوید مظفری: پنالتی به درستی اعلام شد چون بازیکن دست را در حالت غیرطبیعی قرار داده و دست بدنش را بزرگ کرده است.

حسین عسگری: به هیچ عنوان پنالتی نبود و دست بازیکن در حالت طبیعی بود و تلاش می‌کرد که توپ به دستش برخورد نکند و در حال کشیدن دستش به سمت عقب بود.‌ اگر بازیکن قصد زدن توپ را داشت، دستش را به سمت توپ می‌برد اما این بازیکن دستش را از توپ دور می‌کند. تعجب می‌کنم که چرا آقای حیدری که جایگیری بسیار خوبی داشت، در این صحنه با کمک داور که اصلا زاویه خوبی نداشت مشورت کرد.

حتما بخوانید:  مطهری: «پرستو» برای مسلمانان حرام است

حیدر سلیمانی: تصمیم داور درست بود، توپ به دست مدافع گل گهر برخورد کرد و این برخورد حتی باعث شد سرعت توپ هم گرفته شود.

نوذر رودنیل: زمانی باید پنالتی اعلام شود که دست از بدن جدا باشد یا بازیکن از دستش استفاده کند اما بازیکن گل گهر در حال دزدیدن دست است تا توپ به دستش برخورد نکند و بدنش هم در حالت طبیعی بود. نباید پنالتی اعلام می‌شد و ادامه بازی در این صحنه درست بود. داور در این صحنه با کمک داور مشورت کرد در صورتیکه کمک داور با آن میزان فاصله دید کافی ندارد اما خود آقای بیژن حیدری دید بسیار خوبی داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *