جنجال شبانه؛ اصلا‌ح‌طلبان بی‌خیال انتخابات شوند جنجال شبانه؛ اصلا‌ح‌طلبان بی‌خیال انتخابات شوند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جنجال شبانه؛ اصلا‌ح‌طلبان بی‌خیال انتخابات شوند

جنجال شبانه؛ اصلا‌ح‌طلبان بی‌خیال انتخابات شوند

برترین‌ها: شب گذشته غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی و احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی در کلاب هاوس با موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به مناظره پرداختند که واکنش متفاوت برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.

این مناظره در مورد نحوه ورود اصلاح طلبان به انتخابات برگزار شد که زیدآبادی مخالف و کرباسچی موافق بود.

خلاصه مناظره زیدآبادی و کرباسچی:

* کرباسچی: اگر ما (اصلاح طلبان) در قدرت نباشیم، مردم بدبخت می شوند!

* زیدآبادی: قرار نیست شما همیشه سر قدرت باشید.

ض

واکنش برخی کاربران در این رابطه را بخوانید:

* علی زادمهر توئیت کرد: بین زیدآبادی و کرباسچی تو‌ کلاب هاوس دعوا شد.

* کاربر دیگری به نام مهدی هم در تشریح تحلیل زیدآبادی درباره عدم حضور اصلاح‌طلبان در قدرت نوشت: منظور زیدآبادی این بود که حضور اصولگرایان در قدرت می‌تواند به یکدست شدن کمک کند و اصولگرایان را مجبور به پاسخگویی به مردم خواهد کرد. بنابراین بهتر است اصلاح طلبان بی خیال حضور در قدرت شوند!

* متین غفاریان، فعال رسانه‌ای: باید بگم استدلال‌های آقای زیدآبادی بسیار ضعیف بود. اولین‌بار هم نیست که ایشان چنین اشتباهاتی می‌کنند. در ضمن استدلال ایشان همان استدلال‌های چندماه پیشِ سعید لیلاز بود که تفسیر به دفاع از حضور نظامیان کردید.

* کاربری به نام علی نوشت: با زیدآبادی موافقم، مناظره‌ها برای اتلاف وقت است.

* رضا در این رابطه توئیت کرد: زیدآبادی در کلاب‌هاوس گفته که رای آوردن همتی خنده‌دار است. او چقدر خوب و منطقی و متین صحبت میکنه.

* محمد کاربر دیگری درباره مناظره دیشب نوشت: زیدآبادی به کرباسچی: اگر اصولگرایان اون طور که شما میگید وحشتناک اند که اگر به قدرت برسند فاجعه می‌شود، شما چطور می‌خواهید با به قدرت رسیدن همتی با آنان تعامل کنید؟

حتما بخوانید:  زیباکلام: مردم نگران جنگ با آمریکا هستند

* کاربری به نام نیلو در دفاع از مواضع دبیرکل سازندگی: غلامحسین کرباسچی، نعشِ تئوریِ احمد زیدآبادی رو انداخت زمین! رفت پیِ کارش…

* حامد هم که مخاطب مناظره بود در نقد مواضع زیدآبادی نوشته: او اصلا حرف‌هاش با هم همخونی نداره، مثل خیلی‌های دیگه که فقط اعتراض دارن  رویایی حرف می‌زنه.

* کاربر دیگری در توئیتر خود نوشت: آقای زیدآبادی عزیز،چقدر مثل همیشه درست، خوب و متین صحبت می‌کنید.

* کتایون: زیدآبادی نشان داد به اندازه زیباکلام توانایی روی اعصاب انسان راه رفتن، را دارد.

یکی دیگر از مخاطبان مناظره زیدآبادی و کرباسچی نوشت: ای کاش صحبت های کرباسچی و زیدابادی را مسئولان در کلاب هاوس می‌شنیدند تا بدانند اصلاح طلبان با هر اندیشه نگران آینده ایران هستند.

* پوریا، در دفاع از کرباسچی نوشت: جمله‌ی طلایی را کرباسچی در برابر زیدآبادی گفت: حالا ما رفتیم یک جامعه‌ی مدنی بزرگ درست کردیم ، بعدش چی؟

حسین هم اینچنین توئیت کرد: احتمالا کرباسچی خودش هم به سخنان غیر مستدلش اعتقادی ندارد!

حاشیه:

* زیدآبادی از همصحبتی با بسیاری دوستانش بعد از سال‌ها بارها ذوق زده شد و چند بار ابراز امیدواری کرد که همه برگردند و حتی پیشنهاد داد همه با هم برگردند.

* زیدآبادی در کنایه به روحانی: نمی شود که قبل انتخابات هزار تا وعده بدهی و بعد بیایی بگویید نشد!. شما چرا آمدی و رییس‌جمهور شدی؟

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *