حسن خمینی نطرش را درباره کاندیداتوری اعلام کرد حسن خمینی نطرش را درباره کاندیداتوری اعلام کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حسن خمینی نطرش را درباره کاندیداتوری اعلام کرد

حسن خمینی نطرش را درباره کاندیداتوری اعلام کرد

خبرگزاری مهر: تولیت آستان امام (ره) در پاسخ به این سوال که آیا قصد ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری و اعلام کاندیداتوری دارد، تلویحا گفت که تمایلی به کاندیداتوری ندارد و تاکید کرد: به این مساله فکر نکرده‌ام.

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان امام(ره) در گفتگو با خبرنگاران یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب گفت: انصاف گمشده امروز ماست، اگر کسانی که در مصدر امور هستند یک لحظه فکرکنند که اگر رقبای آنها جای آنها بودند و همین رفتاری که با ایشان می‌کنند را با خودشان می کردند فکر می‌کنم در رفتار امروزشان تجدیدنظر می کردند.

حسن خمینی نطر خود را درباره کاندیداتوری اعلام کرد

سید حسن خمینی به موضوع بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات اشاره کرد و گفت: شما در همین رقابت‌های انتخاباتی می‌بینید یک طرف از الان در حال آماده کردن ستاد است، طرف مقابل اصلا نمی‌داند که نهادهای نظارتی آیا او را تایید می‌کنند؟ آیا تا آن روز امکان تحرک انتخاباتی به او می‌دهند؟

قوه قضائیه دُز حساسیت خود را پایین آورده است

وی در ادامه تصریح کرد: وقتی می‌گویید آیا کسی می‌تواند اعتراض کند، من می‌گویم این مسئله، مسئله بسیار متمایزی است. مطلق انگاری نکنید. اولا بخشی از معترضین، جوانان عدالتخواه هستند که برای اعتراضشان هزینه نمی‌دهند و هر چه بخواهند به همه می‌گویند. در مورد بخش‌های دیگر جامعه که اعتراض می‌کنند هم باز درصد دارد. یعنی یک جاه‌هایی مواردی هم ممکن است و مواردی نه. دوره زمانی هم موثر است.

تولیت آستان امام(ره) تاکید کرد: ممکن است در دوره‌ای نتوانید انتقاد کنید چون به تریجِ قبای فلان قاضی برمی‌خورد. الان قوه قضائیه دُز حساسیت را پائین آورده است.

حتما بخوانید:  مطهری: حوادث آبان مقدمه ترور سردار سلیمانی بود

من مدافع وضع کنونی نیستم

سید حسن خمینی گفت: نکته بعدی این است که بنده اصلا مدافع وضع کنونی نیستم که شما الان مرا برده اید گوشه رینگ و فکر کردید من مدافع هر آنچه رخ می‌دهد هستم. ممکن است اگر من هم شروع بکنم به اندازه شما درد دل داشته باشم. من فقط یک نکته دارم، مراقب باشید که میزان انتقاداتان به یأس نکشد. فکر نکنید هیچ کار نمی‌شود کرد. اگر نمی‌شود پس اصلا نباید حرف بزنید. پس ما معترضیم ولی باید تلاش کنیم راه آن را هموار کنیم.

تمایلی به کاندیداتوری ندارم و به آن فکر نکرده‌ام

سید حسن خمینی در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد وارد انتخابات ریاست‌جمهوری شود و اعلام کاندیداتوری کند، تلویحا گفت که تمایلی به کاندیداتوری ندارد و تاکید کرد: به این مساله فکر نکرده‌ام.

او در توضیح این پاسخ گفت: اینکه جامعه نسبت به هر کنشگر سیاسی چه تلقی‌ای دارد، حق جامعه است. البته افراد هم مطابق ذائقه خودشان عمل می‌کنند، به اجبار که نباید کسی کاری بکند. اگر احیانا احساس کند فایده‌ای دارد و نفعی حاصل می‌شود، آن کار را می‌کند»

تولیت آستان امام(ره) در واکنش به اینکه پس از رد صلاحیت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری چه حسی داشته، گفت: «هیچ»، سپس در پاسخ به سوالی دیگر که آیا از رد صلاحیتش متعجب نشده هم پاسخ منفی داد و گفت: «خیر».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *