حسن نصرالله: انبار موشکی در بندر بیروت نداشتیم حسن نصرالله: انبار موشکی در بندر بیروت نداشتیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حسن نصرالله: انبار موشکی در بندر بیروت نداشتیم

حسن نصرالله: انبار موشکی در بندر بیروت نداشتیم

خبرگزاری تسنیم: به نقل از شبکه المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله درباره تحولات اخیر از لحظاتی پیش آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود، جان باختن شمار زیادی از شهروندان لبنانی در انفجار مهیب سه شنبه ۱۴ مرداد را به خانواده های داغدیده و همه ملت لبنان تسلیت گفت و برای مجروحان این انفجار هولناک شفای عاجل مسئلت کرد.

وی اظهار داشت : من می خواستم چهارشنبه گذشته درباره برخ مسائل سخنانی را بیان کنم، ولی وقتی این حادثه فاجعه بار در روز سه شنبه رخ داد، تصمیم گرفتم سخنرانی را به تعویق اندازم و امروز از تنها مسئله ای که صحبت می کنم، حادثه بزرگی است که در لبنان رخ داد.

واکنش سیدحسن نصرالله به انفجار بیروت

دبیرکل حزب الله تاکید کرد : آنچه در بیروت رخ داد، یک فاجعه به تمام معنای انسانی و ملی بود.

رهبر مقاومت لبنان با آرزوی اینکه خداوند به همه آسیب دیدگان و کسانی که در این فاجعه بزرگ مصیبت دیدند، قدرت صبر و ایستادگی و تحمل مصیبت را عنایت فرماید، افزود پیامدهای فاجعه بسیار بزرگ و خطرناک است و نتایج و تاثیرات اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی دارد.

وی با تاکید بر لزوم تعامل فوق العاده با این حادثه در تمام زمینه ها اظهار داشت در این فاجعه، حضور مردمی در کنار دولت و حضور سریع هیئتها و نهادهای مدنی قابل ملاحظه بود.

نصرالله خاطر نشان کرد : حزب الله(برای کمک به آسیب دیدگان و کمک به مردم مصیبت دیده)تمام نهادها و موسسات تابعه و افراد و امکاناتش را در اختیار دولت و ملت لبنان قرار داده است.

حتما بخوانید:  شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو بر می‌گردد

وی افزود هر خانواده ای که خانه خود را در این انفجار از دست داد، نیاز به سرپناه موقت دارد و ما برای کمک به این خانواده ها آمادگی داریم.

نصرالله اظهار داشت حزب الله آماده مشارکت در پروژه اسکان آوارگان است، ما آماده اسکان خانواده های آواره و تامین سرپناه برای آنها هستیم.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد : شاهد همبستگی و همدلی گسترده ای در سطح جهانی بودیم.

نصرالله اظهار داشت : نکته مطرح(در تحولات اخیر) سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان بود، ما نگاه مثبتی به هر سفر و کمک در این ایام داریم.

وی ادامه داد : ما نگاه مثبتی به هر گونه همبستگی و سفر به لبنان به ویژه اگر با هدف وحدت و گفتگو باشد، داریم.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت صحنه خارجی، مثبت است و فرصتی را در برابر لبنان برای خروج از حالت محاصره و سختی که لبنان با آن روبرو است، فراهم می کند.

وی با تاکید بر اهمیت ادامه امدادرسانی و آواربرداری و ترمیم جراحات گفت : با تاسف شدید باید بگویم از همان ساعات اولیه بروز فاجعه، برخی رسانه های داخلی و عربی و برخی گروههای سیاسی(اشاره به غربگرایان موسوم به ۱۴ مارس) به پیشداوری پرداخته و مدعی شدند که آنچه رخ داده، عبارت از انبار موشکی و مهمات حزب الله بوده است.

نصرالله اظهارداشت : برای این افراد(طرفهای وابسته به غرب که به حزب الله اتهام زده اند) اینکه این حادثه ناشی از آتش سوزی یا هدفمند بوده، اهمیتی ندارد، بلکه آنچه برایشان اهمیت دارد این است که حزب الله را به عنوان مسئول معرفی کنند.

حتما بخوانید:  علی ضیا: جوانی‌مان با احمدی‌نژاد و روحانی رفت

وی ادامه داد : موضع گیری این طرفها(پیش از روشن شدن نتایج تحقیقات) با هدف تحریک ملت لبنان علیه حزب الله است و این اوج ظلم و جنایت است.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد حزب الله خود بخشی از ملت مصیبت دیده در این فاجعه است و همچنین از پیشداوری ها و موضع گیری ها رنج می برد.

وی اظهار داشت : من با قاطعیت اعلام می کنم که هیچ چیزی در اسکله نداریم، نه انبار سلاح و نه نیترات چه در حال حاضر و یا در گذشته نداشته ایم.

نصرالله به جوسازی و اتهام زنی طرفهای وابسته به غرب اشاره کرد و گفت آنها شیوه «دروغ بگو، دروغ بگو» تا مردم باور کنند، را در پیش گرفته اند و این اوج مظلومیت(حزب الله) است.

نصرالله خاطر نشان کرد تحقیقات، موضع ما را مبنی بر اینکه هیچ مواد و تجهیزاتی در اسکله نداریم، مورد تایید و تاکید قرار خواهد داد و اینکه آنچه علیه ما صورت گرفته، گمراه سازی ظالمانه است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد ما هرگز اسکله را اداره نمی کنیم و در آن دخالتی نداریم و نمی دانیم در داخل آن چه چیزی وجود دارد.

وی در ادامه گفت تحقیقات در حال انجام است و حقایق و واقعیتها به سرعت آشکار خواهد شد، زیرا موضوع پیچیده نیست.

رهبر مقاومت اظهار داشت حزب الله ممکن است از آنچه در اسکله بندر حیفا(در مناطق اشغالی) بیشتر از آنچه در بیروت هست، اطلاع داشته باشد، زیرا این بخشی از معادله بازدارندگی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *