«حمید صفت» دوباره محاکمه می‌شود «حمید صفت» دوباره محاکمه می‌شود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / «حمید صفت» دوباره محاکمه می‌شود

«حمید صفت» دوباره محاکمه می‌شود

روزنامه همشهری از محاکمه دوباره «حمید صفت»، خواننده رپ متهم به قتل خبر داده است.

«حمید صفت» دوباره محاکمه می‌شود

این خبر آمده:

* چند روز پس از نقض حکم قصاص «حمید صفت» خواننده رپ در دیوانعالی کشور که به اتهام قتل شوهر مادرش به قصاص محکوم شده بود، پرونده او بار دیگر به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا برای دومین مرتبه پای میز محاکمه بایستد و از خود دفاع کند.

* نام «حمید صفت» از روز ۲۴مردادماه سال ۹۶، همزمان با مرگ مردی ۶۶ساله به نام هوشنگ بر سر زبان‌ها افتاد. حمید که در زمینه موسیقی رپ فعالیت می‌کرد آن روز وقتی فهمید مادرش که سال‌ها قبل از پدرش جدا شده و با هوشنگ زندگی می‌کرد با وی درگیر شده، برای دفاع از مادرش خودش را به خانه رساند. او با اینکه پیش از این با همسر مادرش رابطه خوبی داشت، با او درگیر شد و در نهایت هوشنگ که به‌تازگی جراحی قلب باز انجام داده بود به بیمارستان انتقال یافت و ۳روز بعد جانش را از دست داد. خانواده هوشنگ دلیل مرگ او را درگیری ۳روز قبل با حمید می‌دانستند و به همین دلیل از او به اتهام قتل عمد شکایت کردند.

* با ثبت این شکایت خواننده جوان بازداشت شد و در دادسرا به درگیری با پدرخوانده‌اش اعتراف کرد، اما گفت قصد کشتن او را نداشته است. دلیل اصلی مرگ هوشنگ مبهم بود. به همین دلیل چندین مرتبه کمیسیون پزشکی تشکیل شد تا اینکه در نهایت کمیسیون ۹نفره اعلام کرد که علت مرگ مقتول، ضربه به سر بوده، اما این ضربه نوعا کشنده نبوده و احتمالا داروهایی که قربانی به‌دلیل بیماری‌هایش مصرف می‌کرده نیز در مرگ او نقش داشته است. به همین دلیل حمید با وثیقه ۶۰۰میلیونی آزاد شد و در انتظار روز محاکمه ماند.

حتما بخوانید:  فرار گورخر‌ها تکذیب شد

* در پایان این جلسه قرار متهم از وثیقه به بازداشت موقت تبدیل شد تا او بار دیگر روانه زندان شود. همچنین ۲نفر از ۳قاضی دادگاه معتقد بودند که عمل متهم مصداق قتل عمدی است و به این ترتیب او با رأی اکثریت به قصاص محکوم شد. این رأی با اعتراض متهم به دیوانعالی کشور فرستاده شد اما قضات شعبه۳۹ دیوان با رد رأی اکثریت، رأی اقلیت دادگاه را تأیید کردند و حکم قصاص نقض و پرونده بار دیگر به دادگاه کیفری یک فرستاده شد. براساس این گزارش حمید همچنان در بازداشت به سر می‌برد و قرار است به‌زودی در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی رحمانی برای دومین مرتبه محاکمه شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *