حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد

حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد

همشهری: ۷ سال پس از سقوط هواپیمای آنتونف تهران-طبس در نزدیکی فرودگاه مهرآباد که به جانباختن ۴۰ نفر از سرنشینان آن منجر شده بود، ۴ متهم پرونده از جمله رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشور به تحمل حبس محکوم شدند.

این حادثه مرگبار صبح روز ۱۹مردادماه سال۹۳ اتفاق افتاد. آن روز هواپیمای آنتونف شرکت هواپیمایی سپاهان، دقایقی پس از پرواز از تهران به مقصد طبس، در شهرک آزادی در حوالی فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و ۴۰ نفر از سرنشینان آن از جمله کادر پرواز جان خود را از دست دادند و ۸ نفر دیگر به شدت مجروح شدند. این حادثه تکان‌دهنده سرآغاز پرونده ای قضایی و دنباله دار شد.

یافته های اولیه نشان می داد کوتاهی مسئولان وقت سازمان هواپیمایی و شرکت هواپیمایی سپاهان باعث وقوع این فاجعه شده است. به همین دلیل برای ۴ نفر از متهمان ازجمله رئیس اسبق و ۲ نفر دیگر از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت هواپیمایی سپاهان به اتهام معاونت در قتل شبه عمد، مشارکت در تسبیب ضرب و جرح شبه عمدی هشت نفر و مشارکت در تسبیب در قتل شبه عمد چهل نفر کیفرخواست صادر و به مجتمع قضایی کارکنان دولت فرستاده شد.

با تشکیل ۵ جلسه محاکمه در شعبه ۱۰۵۸ مجتمع قضایی کارکنان دولت سرانجام قاضی علی اکبر عالیشاه ۴ متهم را در این حادثه مقصر تشخیص داد و آنها را به تحمل حبس محکوم کرد. طبق رای صادر شده هریک از آقایان علیرضا.ج، مهدی. ع ، مجید.ح و محمد. چ به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم می شوند که دادگاه ۲ سال از این مجازات را برای ۵ سال تعلیق کرد. همچنین برای خلبان و کمک خلبان نیز در مجموع ۴۰ درصد قصور در نظر گرفته اما به دلیل فوت آنها قرار موقوفی تعقیب صادر شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  دلدارِ محسن چاوشی سرقتی از آب درآمد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *