دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست

دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست

دادستان‌کل کشور گفت: ما متاسفانه در مبارزه با فساد در همه سطوح آن، چنانکه باید و شاید موفق نبوده‌ایم و دلیل آن هم همین پرونده‌هایی است که گهگاه در حوزه قضا مشاهده می‌کنیم.

دادستان کل: فساد در نظام گسترده نیست

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری:

* (با تاکید بر اینکه فساد در نظام و ادارات و بخش های مختلف گسترده نیست): اما همین مقدار هم که هست، زیاد است.

* منشاء و بخش عمده فسادهایی که امروز در جامعه می بینیم به ضعف مدیریت، عدم نظارت مدیران، کوتاهی در انجام وظیفه و تکالیفی که مدیر نسبت به مجموعه دارد بازمی‌گردد و اگر این نبود، چرا باید شاهد این همه پرونده هایی باشیم که منشاء آن در بانک هاست.

* اگر مدیران بانک های ما نظارت کافی داشته باشند، منابع را درست مدیریت کنند و تسهیلات را به افراد شایسته بدهند و در اعطای آن رانتی عمل نکنند آیا شاهد این میزان پرونده‌ها در سطح کلان خواهیم بود که به اینجا مربوط است و یا شاهد پرونده هایی خواهیم بود که منشاء آن تجاوز به منابع و اراضی ملی و عمومی است؟

* (وی میزان پرونده فساد را برای جامعه غیرقابل قبول خواند): اگر نظارت مدیران بر زیرمجموعه های خود کافی بود امروز دستگاه ه قضا با انبوه پرونده هایی که شاهد هستیم و برخی از آنها در رسانه ها پخش شده، نبود و برای نظام و ملت ما این مقدار از پرونده ها قابل قبول نیست.

* به یکی از وزرا گفتم مدیری از شما در معرض اتهام است و بنا نداریم این مدیر را در مقام مدیریتش دستگیر کنیم و شما او را از مدیریت بردار تا دستگیر شود و این چنین هم شد.

حتما بخوانید:  علی قمصری ممنوع­ الکار نیست

* انتظار داریم مدیران بر زیرمجموعه خود نظارت کنند و اگر دیدند خطایی ممکن است انجام شود و یا در حال انجام است اولا پیشگیری و سپس برخورد کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *