درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF | آوتاف
خانه / اخبار داغ / درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF

درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF

خبرگزاری فارس: جنبش عدالت‌خواه دانشجویی طی نامه ای با اشاره به اظهارات عوام فریبانه برخی درباره ارتباط پرونده FATF با بحث خرید واکسن کرونا از حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم خواست که علیه این قبیل خلاف واقع گویی‌ها اعلام جرم کرده و برخورد قانونی لازم را با مسببان دروغ پراکنی داشته باشد.

درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF

متن این‌ نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین منتظری

داداستان محترم کل کشور

در روزهای گذشته شاهد آن بودیم که برخی از چهره‌های سیاسی با اظهارات خلاف واقع خودشان در رابطه با واردات واکسن کرونا دست به تشویش اذهان عمومی زدند.

به طور مشخص جناب آقای علی مطهری نماینده سابق مجلس در اظهاراتی فرمودند “به خاطر این که در لیست سیاه FATF قرار داریم نتوانستیم پنجاه میلیون دلار مبلغ سهمیه ایران از واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت برای هشت میلیون ایرانی را منتقل کنیم و سهمیه ایران باطل شد. مجمع تشخیص مصلحت نظام باید پاسخگو باشد”.

درخواست برخورد با ربیعی و مطهری بر سر FATF

همچنین جناب آقای علی ربیعی سخنگوی محترم دولت اظهار داشتند که: “در مورد واکسن قبلاً همکاران من در وزارت بهداشت توضیحات مفصلی ارائه دادند اما در مورد انتقال پول بنابر قوانین تحریم و قواعد FATF چندین مرحله امکان انتقال پول با مشکل مواجه شد و با موانعی رو به رو بودیم.”

هر دو این بزرگواران درحالی تامین واکسن کرونا را با حل مسئله FATF گره زده‌اند که رئیس بانک مرکزی و همچنین وزیر محترم بهداشت که عالی ترین مقامات در زمینه تامین واکسن و تامین مالی مربوط به آن هستند اظهار کردند که از این جهت مشکلی برای ایران وجود ندارد و تاثیر FATF در تامین واکسن جدی نیست.

حتما بخوانید:  اوکراین: درباره سقوط بوئینگ ۷۳۷ گمانه‌زنی نکنید

واضح است که با توجه به مطرح شدن مجدد مسئله FATF در مجمع تشخیص این قبیل اظهارات با جنبه‌هایی عوام فریبانه قصد تشویش اذهان عمومی را در رابطه با پرونده FATF دارد درحالی که مشکلات پیش رو کاملا مرتبط با تحریم های ظالمانه آمریکا است.

لذا جنبش عدالتخواه دانشجویی از شما به عنوان مدعی العموم درخواست دارد که علیه این قبیل خلاف واقع گویی ها اعلام جرم کنید و برخورد قانونی لازم را با مسببان دروغ پراکنی داشته باشید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *