دستخط شاملو در موزه بتهوون رونمایی می‌شود دستخط شاملو در موزه بتهوون رونمایی می‌شود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دستخط شاملو در موزه بتهوون رونمایی می‌شود

دستخط شاملو در موزه بتهوون رونمایی می‌شود

خبرگزاری ایرنا: در پی تفاهم نامه بین خانه شاملو و خانه موزه بتهوون فردا – شنبه – از دست خط احمد شاملو شاعر فقید معاصر در خانه موزه بتهوون رونمایی می شود.

مسئول روابط عمومی خانه موزه بتهوون گفت: همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، خانه موزه بتهوون با همکاری خانه شاملو از دست خط شعر وصل این شاعر فقط رونمایی خواهد کرد.

دستخط شاملو در موزه بتهوون رونمایی می‌شود

«سارا فرجی» با بیان این مطلب اظهار داشت: دست خط احمد شاملو به مدت یک هفته در خانه موزه بتهون در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این دست خط به مدت دوهفته از خانه موزه احمد شاملو به صورت امانی و در راستای همکاری بین موزه ها در اختیار خانه موزه بتهوون قرار خواهد گرفت.

آغاز نمایش این دستخط روز شنبه از ساعت ۹ صبح ۲۸ اردیبهشت در خانه موزه بتهوون واقع در خیابان میرازی شیرازی، نبش کوچه یازدهم پلاک ۶۹ خواهد بود.

احمد شاملو یکی از مشهورترین شاعران معاصر ایران، در سال ۱۳۰۴ متولد شد. شهرت اصلی شاملو به خاطر نوآوری در شعر معاصر فارسی و سرودن گونه‌ای شعر تحت عنوان شعر سپید یا شعر شاملویی است که هم اکنون یکی از مهم‌ترین قالب‌های شعری مورد استفاده در ایران به‌شمار می‌رود و تقلیدی است از شعر سپید فرانسوی یا شعر منثور.

این شاعر معاصر در سال ۱۳۷۹ پس از تحمل مدت ها بیماری چشم از جهان فروبست.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پدیده‌ای نادر در صحرای بزرگ آفریقا⁣

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *