دفاع قاطع روحانی از برگزاری کنکور ۹۹ دفاع قاطع روحانی از برگزاری کنکور ۹۹ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دفاع قاطع روحانی از برگزاری کنکور ۹۹

دفاع قاطع روحانی از برگزاری کنکور ۹۹

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای برگزاری کنکور سخت بود، گفت: اگر ما نتوانیم یک آزمون برگزار کنیم پس چطور باید مغازه‌ها و بازار باز باشد و به مردم اجازه دهیم سفر بروند؟

 حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با تبریک روز پزشک به همه پزشکان و کادر درمان، اظهار داشت: از عزیزانی که شبانه روز در زمینه مبارزه با بیماری کرونا تلاش کردند، حتی اساتید و کسانی که می‌توانستند در محیط بیمارستانی حضور پیدا نکنند اما آمدند و تلاش کردند. به خانواده کسانی که در مقابله با این بیماری جان خود را از دست دادند هم تسلیت می‌گویم.

دفاع قاطع روحانی از برگزاری کنکور ۹۹

روحانی گفت: امروز از سه خانوده پزشکانی که جانشان را در مبارزه با این بیماری فدا کردند، به عنوان نمونه تقدیر و تشکر شد البته تقدیر و تشکر ما از همه خانواده های مدافعان اسلامت است.

وی افزود: امروز همانند دفاع مقدس نیاز به فداکاری و ایثار داریم، ممکن است امروز بمب و کاتیوشای دشمن نباشد اما در عین حال شاهد خطرهای میدان جنگ هستیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید از مقابله با موج دوم بیماری کرونا تشکر کنم، گفت: این ویروس در موج دوم مهاجم‌تر شد یعنی شرایط یک مقدار متفاوت شده و استان‌های زیادی درگیر شدند.

روحانی گفت: اینکه با یک نفس راحت و لبخند به نمودار استان‌ها نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که از پیک بیماری عبور می‌کنند، نشانه این است که کارهای بزرگی انجام گرفته است. امیدوارم با همین تلاش تا روز پایانی این بیماری در کنار هم باشیم و مدافعان سلامت با همان روحیه بجنگند.

حتما بخوانید:  باز هم ارتش به میدان آمد، این بار در خوزستان

وی با اشاره به برگزاری کنکور، اظهار کرد: تصمیم‌گیری برای این مساله سخت بود. برخی می‌گفتند برگزاری این مراسم را کنار بگذارید. یکی از مسئولین تلفنی به من می‌گفت خب یکسال دیرتر آزمون برگزار شود. اگر ما نتوانیم یک آزمون برگزار کنیم پس چطور باید مغازه‌ها و بازار باز باشد و به مردم اجازه دهیم سفر بروند؟ خب این آزمون هم مثل همان هاست. اگر به خوبی آزمون را گذراندیم، تلاش خیلی زیادی برای آن انجام شده است. فکر نمی‌کنم در کشورهای دیگر اینطور هماهنگ و دلسوزانه این کارهای انجام گرفته باشد.

رئیس‌جمهور گفت: این بیماری علیرغم اینکه برخی از ابعادش برای ما آشکار شده است، اما هنوز هم ابعاد آن برای ما ناشناخته است. در طول این ۶ ماه، داروها و مقاله های زیادی در دنیا مطرح شد اما هنوز حرف ها متناقض است و یک اتفاق نظر وجود ندارد.

روحانی اظهار کرد: ما باید خودمان را به سبک زندگی جدید عادت بدهیم و باید ماه‌ها فاصله گذاری را رعایت کنیم. این فاصله گذاری فقط برای ماه محرم نیست.

وی افزود: ادارات ما هم باید به شرایط فعلی عادت کنند، اصناف نباید فکر کنند که این بیماری تمام شد. اگر دستورالعمل‌ها را رعایت نکنیم مجددا شاهد یک موج دیگر خواهیم بود.

رئیس‌جمهور گفت: دولت الکترونیک و سلامت الکترونیک دو مساله مهم برای ماست. در دولت الکترونیک مردم از خانه خارج نمی‌شوند، به ادارات نمی‌روند و از خانه با موبایل مشکلشان را حل می‌کنند. اگر اداره‌ای می‌توانست خدماتی را سایبری ارائه دهد ولی گفت باید حضوری بیایید، باید تنبیه شوند، از آن تنبیه هایی که ۳ ماه انفصال خدمت شوند. سلامت الکترونیک هم باید انجام بگیرد و نسخه الکترونیک صادر شود. من می‌دانم این کار سخت است و بخشی از ادارات و شهرداری ها زیر بار آن نمی‌آورند.

حتما بخوانید:  از برکات تورم؛ کاهش هزار تنی زباله در تهران

روحانی با اشاره به عزاداری در ماه محرم، تاکید کرد: عزاداری در این ماه برای ما مهم است و ایران می‌تواند برای همه شیعیان و مسلمانان الگو شود. این یک آزمونی است که عزاداری را چگونه برگزار کنیم. باید تمام اصول بهداشتی را مراعات کنیم. باید ماه محرم پرشوری را بگذارنیم و بعد از عاشورا در این نمودارها پیک جدید بیماری را نبینیم، آن وقت همه به آن آمار و نمودار افتخار می‌کنند.

وی با دستور به وزیر ارتباطات برای فراهم کردن شرایط ارتباطی در فضای مجازی در ماه محرم، گفت: مساله پهنای باند و امکان ارتباطی در سراسر کشور به بهترین وجه در اختیار مردم باشد. به هیچ مسئولی در این امر که باید مراقب باشد، مرخصی داده نشود زیرا عدم مراقبت از این مساله باعث بهم ریختگی برنامه ها می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *