ذوالنوری: توافق با آمریکا به زودی نهایی خواهد شد ذوالنوری: توافق با آمریکا به زودی نهایی خواهد شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ذوالنوری: توافق با آمریکا به زودی نهایی خواهد شد

ذوالنوری: توافق با آمریکا به زودی نهایی خواهد شد

قرن نو وشت: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات حاضر امتیازاتی که می‌دهیم کمتر و امتیازاتی که می‌گیریم بسیار بیشتر است و این، گفت: با توجه به شرایط داخلی ایران و آمریکا هم‌اکنون هر دو کشور دنبال توافق نهایی در وین هستند.

ذوالنوری: توافق با آمریکا به زودی نهایی خواهد شد

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری شامگاه پنجشنبه در سلسه جشن های نیمه شعبان در مسجد چهارمردان قم، افزود: هر چند اقتصاد کشور ما شرطی است و به نحوی به مساله توافق گره خورده و ایران بدنبال رسیدن به توافق است اما در عین حال برای وضعیت عدم توافق هم برنامه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در پیش رو بودن انتخابات کنگره، کاهش محبوبیت بایدن و وجود نقاط گریز در توافق هسته ای از مسائلی است که سبب شده آمریکا نیز برای توافق نهایی برجام عجله داشته باشند.

وی اضافه کرد: با طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌های هسته‌ای و غنی سازی ۶۰ درصدی ایران، دست مذاکره کنندگان کشور در برجام پر شده و طرف‌های غربی مجبور به سازش و بازگشت به میز مذاکره شده است.

ذوالنوری اهمیت بالا بردن غنی سازی از ۴.۲ درصد تا ۶۰ درصد، ادامه داد: وقتی مواضع دولت و مجلس در مباحث مربوط به مذاکرات هسته ای مشترک باشد، دشمن مجبور به احیای برجام می شود، اگر امروز غرب پای مذاکره آمده بخاطر این است که آنها از بالارفتن درصد غنی سازی نگران شده اند.

وی با اشاره به مذاکرات وین و اهمیت احیای برجام و تلاش مجلس بر از سرگیری توافقنامه های برجامی، افزود: دولت امروز برخلاف دولت قبل تمام بضاعت خود را به برجام گره نزده است و در صورتی که این مذاکرات شکست بخورد با پیش بینی های انجام شده فشار اقتصادی مضاعفی به مردم وارد نخواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پرسپولیسِ ۱۰ نفره بال‌های شاهین را چید

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *