روحانی: نزول موج چهارم کرونا آغاز شده است روحانی: نزول موج چهارم کرونا آغاز شده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روحانی: نزول موج چهارم کرونا آغاز شده است

روحانی: نزول موج چهارم کرونا آغاز شده است

ایلنا: رئیس‌جمهور گفت: علیرغم اینکه مبتلایان در موج چهارم بسیار بیشتر بودند اما میزان مرگ و میر تقریباً مساوی با دوره سوم بودند و این نشان از مهارت مدافعین سلامت و تلاش فوق العاده آنها دارد.

حسن روحانی در جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به مراسم شب‌های قدر گفت: شب‌های قدر اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، این شب از هزار ماه برتر و بالاتر است مردم علاقه داشتند در این در مجالس شرکت کنند در عین حال آنهایی که شرکت داشتند حداکثر پروتکل را مراعات کردند.

روحانی: نزول موج چهارم کرونا آغاز شده است

رئیس جمهور ادامه داد: گزارشی که در آغاز جلسه شنیدیم در مورد آنهایی که احتیاط کردند و شرکت نکردند در منازل خودشان از طریق صدا و سیما و یا سایر رسانه‌های جمعی بهره‌مند شدند و استفاده کردند که از آنها تشکر و سپاسگزاری می کنیم که اصول بهداشتی را به خوبی مراعات کردند.

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته همانطور که مردم محترم می دانند با یک موج چهارم که حتی در گراف‌ها هم به خوبی مشخص است و این خیز، یک خیز بسیار بلندی بود مواجه شدیم . این موج بیش از خیز اول و دوم و سوم و یک ویروس متاسیون یافته و خطرناک بود به حمدلله گزارشی که ما امروز دیدیم افت و خیزهای را مشاهده می‌کنیم اما عمدتاً همه جا می توانیم بگوییم در استان‌ها به پیک نهایی رسیدیم و مسیر نزولی خودش را طی کند.

رئیس قوه مجریه افزود: نکته بسیار مهم این است که علیرغم اینکه مبتلایان در این دوره بسیار بیشتر بودند اما میزان مرگ و میر تقریباً مساوی با دوره سوم بود و این نشان از مهارت مدافعین سلامت و تلاش فوق العاده آنها و مراعات خود مردم دارد.

حتما بخوانید:  ماجرای خیابانی به نام جورج فلوید در تهران

وی گفت: این نشان می‌دهد که مردم با اصول بهداشتی کاملاً آشنا شده‌اند و مهم این است که طرف بعد چند روز سختی و بیماری به سلامت به خانه بازگردد و الحمدالله به خوبی انجام شد.

روحانی اظهار کرد: اگر همه دست به دست همه نداده بودیم و این رنگبندی‌ها اجرایی نشده بود، ما امروز از پیک موج چهارم خارج نشده بودیم.

وی تأکید کرد: نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم، مسأله واکسن است. ما در این مقطع نیازمند هستیم که واکسن خارجی وارد کنیم. برخی از دوستان اعلام کردند که واکسن‌های داخلی ما می‌رسد و عجله نکنید که این حرف، حرف دقیقی نیست و بهترین واکسن، اولین واکسن است. هر واکسن مورد تأیید که رسید باید آن واکسن را فوری استفاده کرد.

رئیس دولت گفت: الحمدلله گروه اول ما که مدافعان سلامت بودند، از واکسن استفاده کردند و افراد بالای ۸۰ سال نیز در حال واکسینه شدن هستند. امیدواریم در روزهای آینده نیز افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند واکسینه شوند. در روزهای آینده یک میلیون دوز واکسن در اختیار ما قرار می‌گیرد و همچنین اوایل خرداد ۸ میلیون دوز در اختیار ما قرار خواهد گرفت. ما باید بتوانیم کاری کنیم که ۱۳، ۱۴ میلیون نفری که اولویت اول ما هستند، ‌در این دولت واکسینه شوند و ما بتوانیم بگوییم که مرگ را مهار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز با این اقدامی که شده است امیدواریم تا تیر ماه بتوانیم، اعلام کنیم که از لحاظ مرگ و میر این ویروس را مهار کرده‌ایم. امیداوریم واکسن‌های داخلی نیز در تابستان تولید شود. واکسن پاستور که با همکاری کوبا در حال تولید است، زودتر در اختیار مردم قرار می‌گیرد و شرایط، شرایط بهتری خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *