رویترز: ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد رویترز: ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / رویترز: ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد

رویترز: ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد

برترین‌ها: خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد ترکیه مدعی شد: با پایان یافتن معافیت از تحریم‌های نفتی و عدم تمدید این معافیت‌ها توسط آمریکا، آنکارا خرید نفت از ایران را از ماه مه متوقف کرده است.

به گزارش رسانه‌های فارسی‌زبان؛ این مقام ارشد ترکیه که نامش فاش نشده به خبرگزاری رویترز گفته است: «الان ما هیچ نفتی از ایران وارد نمی‌کنیم.»

وی اضافه کرده است: ما یکی از هشت کشوری بودیم که از تحریم‌های نفتی (آمریکا) معاف شده بودیم. اکنون ما آماده‌ایم که از این تحریم‌ها پیروی کنیم.

رویترز: ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد

این مقام ضمن اعلام مخالفت ترکیه با تحریم علیه ایران گفته است، ما به تحریم‌ها اعتقاد نداریم، اما به عنوان یک متحد استراتژیک،به تصمیم ایالات متحده احترام می‌گذاریم.

رویترز در همین زمینه به نقل از منابع صنعتی، ردیابی نفتکش‌ها و شرکت‌های مشاوره انرژی مدعی شد که در ماه میلادی جاری هیچ نفتکشی با محموله نفتی از ایران در بنادر ترکیه پهلو نگرفته است.

دولت آمریکا به دنبال خروج از توافق هسته ای، تمامی تحریم های تعلیق شده علیه ایران را بازگرداند. از ماه نوامبر (آبان) سال گذشته که آمریکا تحریم های نفتی خود را به اجرا گذاشت، واشینگتن به هشت کشور از جمله ترکیه، چین و هند معافیت شش ماهه‌ای داد تا واردات نفت از ایران را متوقف کنند.

آمریکا از روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری معافیت نفتی برای مشتریان نفتی ایران را متوقف کرد.

هنوز صحت و سقم این خبر تایید و یا تکذیب نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  با این نشانه‌ها خودتان تست کرونا بدهید

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *