زیباحالت منفرد: من قربانی بابک زنجانی هستم زیباحالت منفرد: من قربانی بابک زنجانی هستم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / زیباحالت منفرد: من قربانی بابک زنجانی هستم

زیباحالت منفرد: من قربانی بابک زنجانی هستم

خبرگزاری مهر: زیبا حالت منفرد با بیان اینکه قربانی اقدامات زنجانی است، گفت: زنجانی همان وزرا، شرکت نیکو، مدیرعامل وقت سازمان تأمین اجتماعی را فریب داد، من را هم فریب داد.

علیرضا زیبا حالت منفرد در ششمین جلسه رسیدگی به اتهاماتش با حضور در جایگاه به بیان آخرین دفاعیات خود پرداخت و گفت: در کیفرخواست صادره نام ۲۸ شخصیت حقیقی و ۱۶ شخصیت حقوقی برده شده که براساس اظهارات متناقض آنها نتیجه دیگری نادرست در رابطه با بنده گرفته شده است.

زیباحالت منفرد: من قربانی بابک زنجانی هستم!

وی با اشاره به این عناوین و اسامی، اظهار داشت: زینب مددی، رئیس دفتر بابک زنجانی در سورینت، زهره رضایی وکیل زنجانی در مالزی که اکنون متواری است، حمید فلاح هروی محکوم پرونده، مریم مهربانی متصدی و متخصص سوئیفت از متهمان پرونده، سیف الله جشن ساز از مدیران نفتی و متهم پرونده، نقش بندی نماینده سوئیفت، دیوان دره ای مدیرعامل وقت بانک ملت و از روسای عالی بانک مرکزی، مشیری نماینده اعزامی بانک، غفاری نماینده اعزامی بانک ملت در بانک ارزش، آقایی همراه مشیری، سعیدی نماینده بانک ملت در FIIB، اشاره الدین منصور حسابدار بانکی در مالزی، محمدرضا ساروخانی نماینده بانک ملت، مازاحمد پاکستانی تبار و حسابدار بنده، متین فریری از آشنایان بابک زنجانی، بازرگان از مدیران بانک ملت،.

حمیدرضا اکرمی ابرقویی، سعید منصوری، امیرحسین صدیقیان که من اصلاً او را نمی شناختم، عتیقه چی از کارمندان زنجانی، بهرام آقازاده از نمایندگان زنجانی اکبر قطبی معرف زنجانی به بنده، مرحوم علاءالدینی تاجر و خانم یو نماینده حزب کمونیست چین که جهت خرید نفت از سوی وزارت معرفی شده بود، مهدی شمس و مانورچی اشخاصی هستندکه به اظهارات آنها علیه بنده اشاره شده است.

حتما بخوانید:  کارشناس سیما: شب یلدا برقصید

زیبا حالت منفرد ادامه داد: پس از مهاجرتم به مالزی، تانسر رحیم از مسئولان عالیرتبه مالزی به من گفت بانکی را به زنجانی معرفی کنم. این بانک متعلق به معاملات اندونزی بود. هیچ وقت فکر نمی کردم زنجانی با دولت ایران کار کند و یا بخواهد از آنها سوء استفاده کند.

وی افزود: زنجانی می خواست بانکی جهت ارسال حواله ها از ایران داشته باشد. بعد از بانک FIIB ارتباطم با زنجانی قطع شد. پس از مدت کوتاهی مهربانی یک سری حواله از طریق سوئیفت به آفلاین ارسال کرد و به همین خاطر پیشنهاد دادم شرکت های معاف از مالیات در مالزی ثبت شود تا حواله ها برگشت نخورد. به همین دلیل و با پیشنهاد بنده ثبت شرکت ها ۴ هزار حواله با این شیوه در عرض یک ماه ارسال شد.

وی در رابطه با دستمزد خود در مورد این کار توضیح داد: کل حواله ها بالغ بر چندین میلیارد دلار بود. در ازای هر حواله ۵۰ دلار هزینه من بود که در جمع ۱۶۰ هزار یورو به من پرداخت شد. خیلی زود مدیران و بانک ملت دفتر FIIB را گرفتند.

متهم ادامه داد: چطور می توانستم اعتماد نکنم وقتی خود مدیران بانکی به او اعتماد می کردند.

زیبا حالت منفرد تصریح کرد: به جز سرمایه اولیه که ۴ میلیون یورو بود بانک مربوطه را ۲۷۰ میلیون تومان برای زنجانی خریدم.

وی در ادامه و با اشاره به مهاجرت به مالزی گفت: همسر و فرزندانم نمی توانند فارسی صحبت کنم و من ۳۰ ماه است که از آنها دورم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *