سفارت ایران در ورشو بیانیه صادر کرد سفارت ایران در ورشو بیانیه صادر کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سفارت ایران در ورشو بیانیه صادر کرد

سفارت ایران در ورشو بیانیه صادر کرد

خبرگزاری ایرنا: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو طی بیانیه ای اعلام کرد که اهداف مخرب آمریکا در نشست ورشو تلاش دیگری است از سوی دولت ایالات متحده برای تضعیف وجلوگیری از توافقنامه های بین المللی درجهت حفظ صلح وامنیت که در سازمان ملل متحد و شورای امنیت بدست آمده است.

در این بیانیه آمده است: برغم ادعای مقامات لهستانی مبنی برعدم ارتباط نشست ورشو با ایران، اما مقامات آمریکایی از اعلام اهداف اصلی این نشست مبنی بر هدف قرار دادن ایران در منطقه اجتناب نمی کنند.

بیانیه افزوده است: با توجه به تعهدات مقامات لهستانی برای عدم تمرکز نشست ورشو بر محور ایران، اما باید گفت که مقامات آمریکایی صریحا هدف اولیه برگزاری نشست ورشو را تضعیف نقش ایران در منطقه خاورمیانه عنوان می کنند.

سفارت ایران در لهستان در بیانیه خود تصریح کرد: خروج آمریکا از توافق هسته ای (برجام) خود نمونه ای از عدم تعهد و بی مسئولیتی آمریکا به توافقات بین المللی است. آمریکا همچنین از طریق اعمال قوانین و مقررات داخلی خود به اتباع و شرکت های دیگر کشورها به دنبال کسب اهداف سیاسی است. بنابراین رفتار آمریکا تهدید جدی برای آزادی تجارت و کسب و کار را در جهان است.

در این بیانیه آمده است: آمریکا خود به تنهایی نقش اصلی بی ثباتی در منطقه آسیای غربی را بر عهده دارد. در دهه های گذشته با نگاهی به سابقه ویران کننده آمریکا در خاورمیانه از جمله حمایت از صدام حسین در جنگ تحمیلی علیه ایران و جنایات وی علیه مردم عراق و آغاز جنگ نظامی علیه کشورهای افغانستان و عراق که منشا بوجود امدن گروه های افراطی و تررویستی در منطقه می باشد می توان به خوبی بر نقش آمریکا در صلح خاورمیانه پی برد.

حتما بخوانید:  آهنگساز سرود ملی ایران: از کره‌ای‌ها کپی نکردیم

سیاست کنونی آمریکا در منطقه غیرقابل انکار، بی‌اعتماد کننده و خودپرستانه است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز خود صریحاً چندین بار اعلام کرده است که هدف اصلی سیاست خارجه آمریکا کسب در آمد و بدست اوردن پول بیشتر است و به چیز دیگری غیر از این هرگز اهمیت نمی‌دهند.

اگرچه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سخن از ایجاد ثبات در منطقه سخن به زبان می‌آورد اما در حقیقت سیاست خارجه آمریکا را می‌توان از یک جمله دونالد ترامپ که عنوان کرد، «سوریه خیلی سال‌ها پیش از دست رفته بود» درک کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *