شریعتمداری: باید مثل آمریکا اتاق جنگ داشته باشیم شریعتمداری: باید مثل آمریکا اتاق جنگ داشته باشیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شریعتمداری: باید مثل آمریکا اتاق جنگ داشته باشیم

شریعتمداری: باید مثل آمریکا اتاق جنگ داشته باشیم

خبرگزاری صدا و سیما: «حسین شریعتمداری» کارشناس ارشد مسائل سیاسی، در گفت‌و‌گویی گفت : مهم‌ترین نکته‌ای که در سخنان چهارشنبه گذشته رئیس جمهور دیده می‌شد آن است که ایشان باور کرده‌اند که ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و از این روی به دولت و مراکز پیرامونی آن دستورالعمل‌هایی برای مقابله داده‌اند.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: اما جنگ اقتصادی، لوازم و مقدمات خاص خود را دارد که بدون آن نمی‌توان به پیروزی در این جنگ امیدوار بود. به عنوان مثال، همانطور که در جنگ نظامی نباید منتظر بود که فقط نظامیان درگیر جنگ باشند، در جنگ اقتصادی هم باید تمامی امکانات و ظرفیت‌های نظام به کار گرفته شود و همه نیروها به اتفاق هم وارد کارزار شوند و اختلاف سلایق را کنار بگذارند چرا که اینجا پای منافع ملی و حیات ملت در میان است.

این روزنامه‌نگار گفت: باید در جنگ تمام عیار اقتصادی مانند هر جنگ دیگری، اطلاعات و اسرار جنگی محفوظ بماند و همانطور که در یک جنگ نظامی نباید اطلاعات و اسرار نظامی در اختیار دشمن قرار بگیرد، در جنگ اقتصادی هم باید از درز اطلاعات اقتصادی به شدت جلوگیری شود.

شریعتمداری افزود: به همین علت معتقدم که باید از تصویبFATF و پیوست‌های پیرامونی آن که چهار لایحه است جلوگیری شود زیرا با تصویب آن تمامی تراکنش‌های اقتصادی ما در اختیار دشمن قرار می‌گیرد.

شریعتمداری دستورالعمل‌های اخیر رئیس جمهور را در رفع مشکلات و مسائل مردم بسیار خوب توصیف و بر به کارگیری همه آنها تاکید کرد و گفت: یکی دیگر از لوازم ضروری برایت حقق دستورالعمل‌های ایشان، همانطور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید کردند برخورد قاطع و جدی با اخلالگران اقتصادی است.

حتما بخوانید:  همخوانی با زن، علی قمصری را ممنوع‌الفعالیت کرد

به قول ملای رومی: اول ای جان دفع شر موش کن // بعد از آن در جمع گندم کوش کن.

وی گفت: اکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ امریکا علیه ماست و ما هم باید اتاق جنگ داشته باشیم و اینگونه نباشد که هر کسی برای خودش کار کند؛ جنگ تمام عیار است و همه باید به میدان بیایند.

مدیر مسئول مؤسسه کیهان به کتاب ریچارد نفیو با عنوان“هنر تحریم‌ها” اشاره کرد و ضمن دعوت از همه مسئولان به خواندن این کتاب افزود: «ریچارد نفیو» 10 سال مسئول تحریم ایران در وزارت خزانه داری امریکا بود و در اینک تابش ابعاد مختلفی را درباره تحریم‌های ایران پیش‌بینی کرده‌است. مثلا می‌گوید که چرا ما ورود کالاهای لوکس را ممنوع و تحریم نکردیم و پاسخ می دهد که با این کار ته‌مانده ارزی که درون کشور است خارج می شود.

وی گفت: چرا باید یک سودجوی حرام‌خوار بتواند با کارت بازرگانی یک خانم روستایی فقیر، ۶۰۰ دستگاه بنز و پورشه وارد کند ؟!

شریعتمداری اظهار داشت: مواضع اخیر رئیس جمهور اتفاق مبارکی است و البته باید این داستان، از پایان خوانده شود چراکه نتیجه نهایی یعنی همان بخش های پایانی آن می‌تواند تفسیر بخش‌های نخستین باشد.

مدیر مسئول مؤسسه کیهان افزود: امیدواریم این همدلی که اکنون در کشور ایجاد شده است،ادامه پیدا کند و همه بدانند ماجرای کنونی ماجرایی فراگیر است و هیچ‌کس نباید همه را برای خود تلقی کند و اختلافات و سلایق سیاسی خود را دخالت دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *