شهادت ۲ مرزبان در مرز زابل در درگیری تروریستی شهادت ۲ مرزبان در مرز زابل در درگیری تروریستی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شهادت ۲ مرزبان در مرز زابل در درگیری تروریستی

شهادت ۲ مرزبان در مرز زابل در درگیری تروریستی

خبرگزاری ایسنا: دو مرزبان جمهوری اسلامی ایران در مرز شمال سیستان و بلوچستان با افغانستان در درگیری با گروهک تروریستی و قاچاقچیان به شهادت رسیدند .

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان، فرمانده مرزبانی ناجا گفت: بیش از یک تن و ۱۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ و معاندان در ۲ عملیات جداگانه و همزمان در مرزهای زابل و زاهدان کشف شد .

سردار قاسم رضایی افزود: در این درگیری و عملیات که با حمایت و پشتیبانی معاندان از سوداگران مرگ انجام شد دو نفر از مرزبانان غیور و سلحشور هنگ مرزی زابل به مقام والای شهادت نائل آمدند .

وی افزود: شب گذشته سوداگران مرگ با حمایت و پشتیابی آتش معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران، قصد داشتند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مرزهای جنوب شرق کشور و از دو منطقه زابل و زاهدان به طور همزمان وارد کشور کنند که مرزبانان این هنگ ها جانانه در مقابل آنان ایستادگی کردند .

وی تصریح کرد: در این درگیری ‌ها که معاندان، سوداگران مرگ را با سلاح ‌های نیمه سنگین حمایت و پشتیبانی می‌ کردند، رزمندگان مرزبانی با شجاعت و غیرت و اجرای سنگین آتش بر علیه آنان توانستند توان رویارویی را از سوداگران مرگ و معاندان سلب و آنان را در دستیابی به اهداف شومشان ناکام کنند .

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار کرد: در این ۲ عملیات مرزبانان سیستان و بلوچستان موفق شدند ۹۱۱ کیلو و ۴۵۰ گرم تریاک، ۲۰۰ کیلوگرم هروئین و ۱۷ کیلو و ۵۵۰ گرم مرفین را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات سبک و نیمه سنگین و تجهیزات نظامی و مخابراتی از قاچاقچیان و معاندان کشف کنند .

حتما بخوانید:  اعتراف جنجالی جواد خیابانی روی آنتن زنده

سردار رضایی خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ ها ۲ نفر از مرزبانانان غیور هنگ مرزی زابل به نام ‌های استوار یکم محسن شهرکی و سرباز وظیفه جلال بهبودی زابلی به درجه رفیع شهات نائل شدند.

وی گفت: با توجه به آتش پرحجم مرزبانان هنگ‌ های مرزی زابل و زاهدان، دو نفر از سوداگران مرگ و معاندان به هلاکت رسیده و بقیه آنان به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *