صالحی: اگر افغان‌ها در ایران نبودند چه می‌کردیم؟ صالحی: اگر افغان‌ها در ایران نبودند چه می‌کردیم؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صالحی: اگر افغان‌ها در ایران نبودند چه می‌کردیم؟

صالحی: اگر افغان‌ها در ایران نبودند چه می‌کردیم؟

خبرگزاری مهر: «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مراسم نود و نهمین سالروز استقلال افغانستان در محل سفارت این کشور در تهران، ضمن تبریک این روز، با بیان اینکه شاهد مشکلات بسیاری در داخل و خارج برای مردم افغانستان هستیم، گفت: امیدوارم روزی شاهد ثبات و صلح در این کشور باشیم.

صالحی گفت: مردم افغانستان شایسته صلح هستند، زمانی که چهل سال پیش مهاجران افغانستان وارد ایران شدند، ما تمام تلاش خود را با توجه به ظرفیت موجود در کشور انجام دادیم تا به برادران و خواهران افغان خود کمک کنیم.

وی با اشاره به تحصیل بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز در مدارس ایران و همچنین پذیرش دانشجویان افغانستان در دانشگاه‌های ایران خاطرنشان کرد:‌ این موارد خدمات ایران به مهاجران نیست، بلکه مسئولیتی است که ما نسبت به همسایه خود که دچار مشکل شده، داریم.

صالحی:اتباع افغان در ایران نبودند ما چه می‌کردیم؟

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: مردم و حکومت ایران تمام تلاش خود را در زمینه کمک به مهاجران افغانستان انجام دادند، ما ۳ میلیون مهاجر افغانستانی داریم که در ایران زندگی کرده و برای زندگی خود در اینجا با تمام قوا تلاش می‌کنند و هیچگاه برای پول به کسی التماس نکرده‌اند و اگر مهاجران افغانستان در ایران نبودند ما برای انجام بسیاری از پروژه‌های عمرانی با مشکل مواجه می‌شدیم.

وی ادامه داد: افغانستان تنها همسایه ما نیست، بلکه نگاه ما به آنها به عنوان برادر است و ایران و افغانستان شاخه‌های یک درخت هستند و آماده هستیم تا پیشرفت‌های خودمان را در بخش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در اختیار افغانستان قرار دهیم تا آینده این کشور در زمینه صلح و ثبات را تسهیل کنیم.

حتما بخوانید:  صعود پرگُل کایسری‌اسپور با دبل مدافع ایرانی!

وی خاطرنشان کرد: اگر وضعیت فعلی در افغانستان ادامه یابد، همه فارغ از اینکه کجا زندگی می‌کنند متضرر خواهند شد و کسانی که به تروریست‌ها در افغانستان کمک می‌کنند باید این موضوع را در نظر داشته باشند که در نهایت خود آنها ضرر خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که افغانستان از این معضل خارج خواهد شد و ما هم باید در این زمینه به این کشور کمک کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *