طارمی به سلطه مسی و رونالدو پایان داد طارمی به سلطه مسی و رونالدو پایان داد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طارمی به سلطه مسی و رونالدو پایان داد

طارمی به سلطه مسی و رونالدو پایان داد

ورزش سه: پس از پایان تمامی رقابت های اروپایی در فصل گذشته، وب سایت یوفا با برپایی یک نظرسنجی اقدام به انتخاب بهترین گل کل فصل اروپا کرد که در این میان، گل زیبای مهدی طارمی به چلسی که پیش از این عنوان بهترین گل فصل لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده بود، جایزه بهترین گل فصل یوفا را نیز از آن خود کرد.

طارمی در دیدار برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در نیمه دوم برای پورتو به زمین آمد و در وقت های تلف شده قدر سانتر زیبای نانو را دانست و با ضربه ای قیچی برگردان به زیبایی هر چه تمام تر دروازه چلسی را باز کرد ولی تلاش او برای صعود پورتو به دیدار نیمه نهایی کافی نبود و آنها از دور رقابت ها کنار رفتند.

وب سایت یوفا چندی پیش اقدام به برگزاری یک نظرسنجی برای انتخاب بهترین گل فصل اروپا کرد که در این میان ۶۰۰ هزار نفر در این رأی گیری شرکت کردند و گل استثنایی مهدی طارمی به چلسی با کسب بیش از ۳۰ درصد آراء، عنوان بهترین گل فصل تمامی مسابقات برگزار شده در اروپا را از آن خود کرد.

در این نظرسنجی، گل لورنزو اینیسنیه مهاجم تیم ملی ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های یورو ۲۰۲۰ به بلژیک رتبه دوم را از آن خود کرد و گل کمار روف بازیکن گلاسکو رنجرز در مرحله گروهی لیگ اروپا به تیم استاندارد لیژ نیز عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

این نظرسنجی میان تمامی گل های به ثمر رسیده در رقابت های اروپایی به عمل آمد که مهدی طارمی مهاجم ارزنده و بوشهری پورتو توانست بالاتر از تمامی رقبای نامدار خود عنوان بهترین گل فصل اروپا را به خود اختصاص دهد. در این نظرسنجی، فقط گلهای ثبت شده در باشگاه هایی اروپایی یا مسابقات بین المللی اروپایی بین اکتبر ۲۰۲۰ و جولای ۲۰۲۱ واجد شرایط برای بررسی بودند. فهرست کوتاه ده گل توسط ناظران فنی یوفا تهیه شد که در نهایت طارمی عنوان بهترین گل فصل را از آن خود کرد.

حتما بخوانید:  عرب‌های عراق در همدان ملک می‌خرند

بدین ترتیب، گل مهدی طارمی به سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پایان داد. در سال ۲۰۲۰ مراسمی برای انتخاب بهترین گل اروپا برگزار نشد ولی پیش از آن در سال ۲۰۱۹ گل لیونل مسی در بازی برابر لیورپول و قبل تر از آن نیز در سال ۲۰۱۸ گل قیچی برگردان کریستیانو رونالدو به یوونتوس در زمان حضور در رئال مادرید عناوین بهترین گل سال اروپا را به خود اختصاص داده بودند.

همچنین در سال ۲۰۱۷ گل ماریو مانژوکیچ از یوونتوس برابر رئال مادرید و در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به ترتیب گل های لیونل مسی به بایرن مونیخ و رم ایتالیا توانسته بودند عنوان بهترین گل فصل اروپا را به خود اختصاص دهند.

گل طارمی به چلسی، بهترین گل فصل اروپا شد

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *