عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران را ببینید عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران را ببینید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران را ببینید

عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران را ببینید

همشهری آنلاین: یکی از جاذبه‌های عجیب و دیدنی ایلام سنگ معلق گرز لنگر است. بخش ماژین شهرستان دره‌شهر از ۲ دهستان با نام‌های دهستان کولکنی و دهستان ماژین تشکیل شده است. گرز لنگر یکی از روستاهای دهستان کولکنی است. یکی از این جاذبه‌های این روستا نیز سنگ معلق است. این جاذبه طبیعی ویژگی منحصربه‌فردی دارد که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است، زیرا حتی اگر شما روی این سنگ بزرگ بپرید باز حرکت نمی‌کند.

تصویری از عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران

این سنگ بزرگ روی یک قطعه سنگ دیگر به شکل معلق قرار گرفته که درواقع نقطه اتصال آن به زمین است. نکته جالب این است که زلزله و هیچ حادثه طبیعی دیگری نتوانسته روی سنگ گرز تاثیری بگذارد. گفته می‌شود قدمت این سنگ نیز ۱۵۰ سال است.

همچنین نمونه مشابه سنگ معلق روستای گرز را می‌توان در بالای تپه‌ای در منطقه یانگون میانمار دید که بسیار به هم شباهت دارند. این نمونه که به‌ شکل یک معبد در کناره کوه کیا اکتیو قرار گرفته، با نام صخره طلایی یا پاگودا کیا اکتیو شناخته می‌شود.

تصویری از عجیب‌ترین پدیده طبیعی در ایران

مسیر دسترسی؛ چگونه به روستای گرز لنگر برویم؟

به جز این سنگ که ۱۵۰ سال است در این وضعیت قرار دارد می‌توانید از دیگر جاذبه‌های گردشگری روستای گرز لنگر نیز لذت ببرید. مسیر دسترسی به روستا نیز زیباست. برای رسیدن به روستا از پل گاومیشان می‌گذرید. جنگل‌های بلوط نیز چشم انداز زیبایی به مسیرتان می‌دهند.

برای دسترسی به روستای گرز لنگر باید از طریق جاده ارتباطی دره شهر به پلدختر، جاده فرعی گاومیشان، مرادآباد و مهتابی بروید. این جاده آسفالت و کوهستانی است که باید با احتیاط از گردنه‌های مرتفع و پرشیب آن عبور کنید.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  بُرد مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران مقابل استرالیا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *