علم‌الهدی: باید شرایط زندگی طلاب را راحت‌تر کرد علم‌الهدی: باید شرایط زندگی طلاب را راحت‌تر کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی: باید شرایط زندگی طلاب را راحت‌تر کرد

علم‌الهدی: باید شرایط زندگی طلاب را راحت‌تر کرد

برترین‌ها: امام جمعه مشهد گفت: باید با همکاری آستان قدس رضوی بتوانیم کمیسیون مشترکی برای رفع مشکلات زندگی طلبگی و اهل علم ایجاد کنیم تا طبق فرموده مقام معظم رهبری شرایط زندگی این عزیزان را راحت‌تر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری آیت‌ الله سید احمد علم الهدی وی روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان افزود: متاسفانه شرایط زندگی طلبه های جوان دچار کمبود بسیار است و بارها نامه‌هایی با عنوان مشکلات زندگی طلبگی به دست من می رسد تا به وضع آنها رسیدگی کنم.

علم‌الهدی: باید شرایط زندگی طلاب را راحت‌تر کرد

وی ادامه داد: بعد از خسارات عظیمی که کرونا متوجه تمام شهرهای ایران کرد و کشور دچار بحران شد وضعیت تحصیلی و اقتصادی طلاب جوان بسیار سخت شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که معیشت طلبه ها و اهل علم واقعا دچار مشکل است و این کمبودهای زندگی، هیچ محل تامینی ندارد افزود: من تمام تلاشم این است که به معیشت طلبه ها رسیدگی شود و محدودیت اقتصادی و اجتماعی آنها کم شود تا بتوانند بهتر به تحصیل علم بپردازند.

علم الهدی افزود: مرکز خدمات حوزه، تشکیلاتی است که به واسطه مقام معظم رهبری برای معیشت و مشکلات طلاب به خصوص طلبه های جوان تاسیس شد تا در مسائل مختلف زندگی، یاری رسان طلبه های مشغول به تحصیل باشد.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است.

هم اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پیروزی پرگل استقلال مقابل سایپا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *