علم‌الهدی: بی‌حجابی، بُنیه دفاعی کشور را کم می‌کند علم‌الهدی: بی‌حجابی، بُنیه دفاعی کشور را کم می‌کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی: بی‌حجابی، بُنیه دفاعی کشور را کم می‌کند

علم‌الهدی: بی‌حجابی، بُنیه دفاعی کشور را کم می‌کند

خبرگزاری تسنیم: سیداحمد علم‌الهدی با بیان اینکه امروز توان دفاعی ما محور اقتدار جامعه و مردم این کشور است، اظهار داشت: اگر مسلمانان جهان بخواهند مظهری به عنوان فداییان پیامبر تصور کنند بنیه دفاعی ایران را متصورند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: این قداست و ارزشی که نیروهای مسلح ما در جهان اسلام دارند ارزش بزرگی است که انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سایر نیروهای دفاعی جهان حداکثر حافظ آب و خاک خودشان هستند، اظهار کرد: نیروهای ما علاوه بر این رسالت، مدافع ارزش‌های دینی و اسلامی هم هستند که همین امر به جریان دفاعی ما ارزش داده است.

امام جمعه مشهد، امر به معروف و نهی از منکر را در رأس همه مسائل دانست و گفت: در سایه این فریضه، ارزش‌های اسلامی و حدود آن رعایت می‌شود. اگر امر به معروف و نهی از منکر از بین برود ارزش‌های جامعه از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه هرکس باید امر به معروف و نهی از منکر را از خود و خانواده اش شروع کند، افزود: مسئولان ارتش باید بین خودشان در ابتدا امر به معروف و نهی از منکر شروع کنند و بعد از آن در گستره جامعه پیاده کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، بی‌حجابی را مهم‌ترین مظهر منکر دانست و گفت: باید قبول کنیم دین مداری اجباری نیست و با بخشنامه و دستور درست نمی‌شود بلکه باید براساس فطرت انسانی گسترش یابد. انسان‌ها همان اندازه که خدا را قبول دارند دین مدار هم هستند.

وی اظهار کرد: در کشورهای لائیک کسی مخالف شعائر مثل مسجد و گلدسته نیست اما با حجاب مخالفت می‌کنند چون مظهر دین‌مداری است.

حتما بخوانید:  پیش‌تازی «پایتخت» و «نود» در آرای جام‌جم

علم الهدی با بیان اینکه اگر ولنگاری و بی حجابی و بی عفتی در جامعه به وجود آمد، اولین ضربه را بنیه دفاعی کشور می‌خورد، ادامه داد: جوانان ما دنیا را شکست دادند زیرا بر مبنای دین مداری بودند و آرزوی شهادت داشتند.

وی با بیان اینکه حجاب دو نوع اضطراری و اسلامی است، اظهار کرد: بعضی وقت‌ها ایجاب می‌شود که زن در جایگاه اجتماعی حجاب اضطراری را رعایت کند چون شرایط سخت است و نمی‌شود کامل حجاب را رعایت کرد اما در سایر موارد و در شرایط عادی باید حجاب به صورت کامل رعایت شود.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در عرصه‌های اجتماعی هر مقدار حجاب رعایت شود جامعه ما از فساد محافظت می‌شود، بیان کرد: خدا در قرآن زنان مسلمان را به پوشیدن جلباب یا چادر سفارش می‌کند پس چادر مظهر اصلی حجاب است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *