علم‌الهدی: تحریم‌ها خیلی اثر نکرد و ما فلج نشدیم علم‌الهدی: تحریم‌ها خیلی اثر نکرد و ما فلج نشدیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی: تحریم‌ها خیلی اثر نکرد و ما فلج نشدیم

علم‌الهدی: تحریم‌ها خیلی اثر نکرد و ما فلج نشدیم

خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: از امروزی که مقام معظم رهبری خط را روشن کرده‌اند اگر قبل از این هر کسی دم از مذاکره بزند این را بداند که اول خائن به انقلاب است. نظام ما رهبر و ولی امر دارد بنابراین ما باید هوشیار و بیدار باشیم.

علم‌الهدی: تحریم‌ها خیلی اثر نکرد

سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد:

* دشمنی آمریکا با ما روز نخست پیروزی انقلاب به خاطر پیروزی انقلاب بود؛ امروز دشمن دچار فروپاشی از داخل خود شده است. تحریم‌ها قطعا اثر داشته اما مشکلات ما قطعا صرفا تحریم‌ها نیست و اقلی از مشکلاتی را تحریم‌ها شکل داد.

* (با اشاره به اینکه در اثر تحریم‌ها فلج نشدیم): مردم ما عشقشان به انقلاب از روزی که آنها خواستند تحریم وضع کنند بیشتر شده است؛ بخش عمده مشکلات ما به خاطر سوءمدیریت است و ان‌شاءالله ندانم‌کاری است؛ زاویه گرفتن با رهبری در اقتصاد مقاومتی اقتصاد ما را مسئله‌دار کرده است. اگر رهنمودهای رهبری اجرا شده بود اقتصاد و معیشت ما هم امروز دچار مشکل نبود.

* تحریم‌ها خیلی اثر نکرد اما بیش از آن برای خود آمریکا خسارت به بار آورد؛ نقشه آنها شکست خورد و البته خسارت و زیان تحریم نیز برایش ماند؛ یک کشور در حال توسعه ۸۰ میلیونی را از دست دادند و این کم ضرر و زیان برای آمریکا و دستگاه‌های آمریکایی نیست و کار به جایی رسید که مسئله زیان آمریکا مطلق روابط اقتصادی آمریکا با شرق را بهم زد و با چین و شوروی هم ارتباطشان بهم خورد و خسارت تحریم‌ها برای آمریکا به مراتب بیشتر از ضربه به اقتصاد و معیشت ما بود.

حتما بخوانید:  خیابانی: به حرف‌های من گوش کنید، بعد بخندید

* آمریکا در تحریم‌ها دست به انتحار اقتصادی خود زد و خودش را در پرتگاه یک فروپاشی داخلی قرار داد. ۴۲ سال از این انقلاب گذشت و در این ۴۲ سال امام و مقام معظم رهبری در مقابل آمریکای ناپاک و غرب دنباله‌رو موضع داشتند و این فقط یک احساسات نبود و یک دشمنی صرف نبود. امام اگر اعلام کرد رابطه آمریکا با ما رابطه گرگ با میش است با تجربه ۲۵ سال این بیان را فرمودند.

* نکته‌ای که مقام معظم رهبری به عنوان قول فصل در ۱۹ بهمن امسال فرمودند نقطه استدلالی و نقطه متکی بر بصیرت و حذاقت ذهنی و سیاسی مقام معظم رهبری است؛ فرمودند آمریکا اگر به برجام برگردد قبول نداریم و باید یک سال بگذرد و راستی‌آزمایی کنیم این یک نقطه استدلالی است.رسانه‌های خارجی مزدور آمریکایی به نحوی مسئله را نمایان می‌کنند که نحو دیگری است زیرا فرمایش رهبری براساس یک بصیرت قطعی بوده است.

* آن روزی که برجام تصویب شد تحریم‌های آمریکا ۸۰۰ مورد بود و از روز تصویب برجام تا امروز ۷۵۰ تحریم دیگر افزوده شده و عناوین آن حقوق بشر و تروریسم و موشکی دروغین بوده است و امروز با بیش از ۱۵۰۰ تحریم روبه‌رو هستیم؛ حالا به برجام برگردد می‌گوید ممکن است تحریم هسته‌ای را بردارم و برای بقیه‌اش هم باید مذاکره کنیم و هرچه دارید بدهید؛ این توطئه آمریکاست. اینها نامرد و نابکار و شیطان بزرگ هستند.مقام معظم رهبری این محاسبه را دارند و اینهایی که می‌گویند با آمریکا درنیفتیم بدانند همه این تحریم‌ها را ترامپ دیوانه وضع کرد و دشمنی را ادامه دارد و رئیس جمهور جدید نیز همان است و می‌خواهد ما را به تله بیندازند و توطئه در بازگشت ما به برجام دارند.

حتما بخوانید:  قدوسی به نقل از جهرمی: اینستاگرام را فیلتر می‌کنیم

* ما در مسئولانی که در راس نظام بوده‌اند خائن نداشته‌ایم؛ ندانم‌کاری و اشتباه داشته‌اند اما خائن نبوده‌اند اما از امروزی که مقام معظم رهبری خط را روشن کرده‌اند اگر قبل از این هر کسی دم از مذاکره بزند این را بداند که اول خائن به انقلاب است. نظام ما رهبر و ولی امر دارد بنابراین ما باید هوشیار و بیدار باشیم و گول برخی را نخوریم. دشمن در تمام زورآزمایی خود شکست خورده و در تمام زور زدن اقتصادی خود شکست خورده اما به تزویر و شیطنت خود امیدوار است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *