علم‌الهدی: فضایی مانده که با آمریکا آشتی کنیم؟ علم‌الهدی: فضایی مانده که با آمریکا آشتی کنیم؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی: فضایی مانده که با آمریکا آشتی کنیم؟

علم‌الهدی: فضایی مانده که با آمریکا آشتی کنیم؟

پایگاه اطلاع‌رسانی علم‌الهدی: امام جمعه مشهد در چهلمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس، مطالبی را در تحلیل تحولات اخیر دولت جنایتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی، تمایل برخی جریان‌های سیاسی به غرب و بی‌اعتنایی به جنایت ترور شهید فخری زاده و قاطعیت نخبگان علمی کشور در ادامه راه این دانشمند هسته‌ای در قالب «خطبه مجازی» جمعه چهاردهم آذرماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام) ایراد کرد که در ادامه می‌خوانید:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

امروز مصادف است با شب هفت شهادت جانگداز شهید بزرگوار، مرحوم دکتر فخری‌زاده (رضوان‌الله تعالی علیه)، شهیدی که در مقام نقش‌آفرینی در خدمت نظام و جامعه انقلابی ما، دردانه ملت به‌حساب می‌آمد، با دست ناپاک دشمنان خدا و رسول، عوامل استکباری و صهیونیست نابکار، مظلومانه به شهادت رسید؛ شهادت هر شهید، دارای عظمت و اهمیتی ازنظر سرنوشت آن شهید است، شهید در شهادت یک موجود به هدف رسیده و به نتیجه نائل شده است، انسان دلداده حق و بشر فداکار در راه عبودیت و بندگی خدا، لحظه‌ای که به شهادت می‌رسد، آن لحظه به ثمر رسیدن تمام ایثارگری‌ها، خدمات، اخلاص‌ها و دلدادگی‌های او در عبودیت خدا است اما شهادت این شهید دارای سه بعد بود.

دو زمزمه منفعلانه در مقابل جنایت ترور

زمزمه اول این بود که بعضی اظهار کردند شهادت و ترور این شهید، «تله تنش» هست، می‌خواستند بگویند یک تله است که صهیونیست‌ها به وجود آوردند برای این‌که بین ایران و غرب اعم از اروپا و آمریکا تنش ایجاد کنند یعنی در مقابل این ترور ما عکس‌العمل نشان دهیم و این عکس‌العمل به تنش این کشور با غربی‌ها و جریان آمریکا و اروپا بیانجامد، چنین مطلبی را اظهار کردند، این منطق در برابر منطق رهبری و ولایت بود که یعنی هیچ‌وقت ما نباید درصدد مجازات و انتقام بربیاییم چون این تله تنش است!

واقعاً ببینیم با غرب، آمریکا و اروپا تنش نداشتیم که صهیونیست‌ها برای ایجاد تنش بین ما و غرب، بیایند تله‌ای بگذارند و یک دانشمند که سرمایه بسیار عزیز و گران‌قدری برای مردم و کشور ما بود را ترور کنند؟ مگر تنش ما با غرب و آمریکا مال امروز است و مگر این تنش، فضای بازی هم دارد؟ تا به امروز آمریکا و اروپا آنچه از دستشان برآمد، مخصوصاً از روز پیروزی انقلاب تا به امروز، از هیچ جنایتی خودداری نکردند؛ یعنی آن کاری که تا به امروز هم نکردند، قدرت و عرضه‌اش را نداشتند، هرچه توانستند مبارزه کردند، قصه از مرز تنش گذشته، عناد، عداوت، حقد، کینه و دشمنی‌های سرسخت غرب و آمریکا با مردم، نظام و انقلاب ما تا الآن حد و مرضی نداشته است.اگر آنان کاری را انجام ندادند، عرضه‌اش را نداشتند و نتوانستند، تا آنجا که توانستند، جنایت کردند حالا چطور صهیونیست‌ها بخواهند برای ما تله تنش درست کنند که ما هم آن را رعایت کنیم، به خودمان نیاییم، عزیزترین عزیزانمان را در این مملکت بکشند و ما بگوییم هیچ کار نشده! این درست است؟ در مقابل مقام معظم رهبری که می‌فرمایند عاملان و آمران این جنایت باید مجازات بشوند، این موضع‌گیری در مقابل رهبری نیست؟ این همان «لَحْنِ الْقَوْلِ» است که خدا در قرآن می‌گوید واقعیت افراد و جریان‌ها را برای ما روشن می‌کند که چه هستند و کی هستند.

حتما بخوانید:  پناهیان: دریافت هزینه از زائر اربعین راهزنی است

با ۶۰ سال سابقه جنایت، جای دوستی با آمریکا وجود دارد؟!

این‌ها یا این‌قدر به آمریکا و غرب خوش‌بین هستند و فکر می‌کنند بر این‌که واقعاً فضایی مانده که ما با غرب و آمریکا آشتی‌کنیم، آمریکا و غرب دوست ما بشوند، ۶۰ سال دشمنی این‌ها به‌عناوین‌مختلف به مردم ما ثابت‌شده است، آیا واقعاً جای دوستی و آشتی باقی‌مانده؟ یعنی شما به آقایی چشم دارید که بعدازاین می‌خواهد رئیس‌جمهور آمریکا بشود درحالی‌که در کارنامه او، صدها جنایت و موضع منفی و معاندانه علیه ملت ما وجود دارد؟ یعنی به او امیدوار هستید؟!

مگر همین آقای جو بایدن در دولت اوباما نگفت ما باید خانه امن ایران را از بین ببریم؟ امنیت را از بین ببریم، در مقام برهم زدن خانه امن ایران، هنوز روی کار نیامده، این اولین قدمشان بود که امنیت اندیشمندان و دانشمندان ما و امنیت افکار برجسته ما را گرفتند، درواقع این کار با اشاره آنان شد؛ ببینید عزیزان، آقای بایدن هنوز که نیامده، وزیر خارجه‌اش را تعیین کرده، وزیر خارجه‌اش یک صهیونیست است، وقتی آقای بایدن اعلام کرد بلینکن وزیر خارجه‌اش هست، رسانه‌ها گفتند «بایدن قبل از آمدنش به اسرائیل هدیه داد» چون بلینکن یک یهودی صهیونیست بسیار ریشه‌دار است؛ او در خاطراتش می‌نویسد «آن روزی که در جنگ ۱۱ روزه، رزمندگان حماس اسرائیل را به جان آوردند، نیمه‌شب سفیر اسرائیل در آمریکا به من تلفن زد که علاجی بکن»، چنین صهیونیستی با این خصوصیت‌هاست و این را به‌عنوان وزیر خارجه تعیین کردند، یعنی هنوز سرکار نیامده اول پیامی که به اسرائیل داد، چنین حرکت نابکار است.

انتخاب «بلینکن»، یک هدیه به اسرائیل بود

به فرموده رئیس محترم قوه قضاییه که فرمود «مسئله ترور و تحریم، دوروی یک سکه‌اند»، یعنی شما انتظار دارید آقای بایدن بیاید تحریم‌ها را از بین ببرد، به او خوش‌بین هستید درحالی‌که تروری که انجام گرفت، روی دیگر سکه تحریم هست که او آن را ادامه خواهد داد، او پای تحریم خواهد ایستاد، او یک هدیه به اسرائیل داد در این‌که بلینکن را وزیر خارجه‌اش معرفی کرد؛ تمام جریان دیپلماسی و زمام سیاست خارجی آمریکا به دست یک صهیونیست فدایی درجه‌یک اسرائیل افتاد، در حقیقت خط سیاست خارجی آمریکا شد اسرائیل، اسرائیلی که مرتکب چنین جنایت و جرمی شده است آن‌وقت شما به این‌ها امیدوارید و می‌گویید این تله تنش بود؟

حتما بخوانید:  سینماگران خواستار حذف پروانه ساخت شدند

زمزمه دومی که راه افتاد که این زمزمه را سردمداران غربی، اتحادیه اروپا و رئیس سازمان ملل این زمزمه را مطرح کردند، مسئله «خویشتنداری» ما در مقابل چنین حرکت و جنایتی بود که متأسفانه این زمزمه مسموم خویشتنداری در برخی رسانه‌های داخلی و بر سر زبان بعضی مسؤولان و وابستگان جریان سیاسی ضد ولایی در کشور ما سر داده شد، چطور خویشتنداری کنیم؟ بگوییم ما کاری نداریم، بیایید بقیه دانشمندان و علما را هم بزنید!

«خویشتنداری»، یعنی بنشین تا بیشتر تو را بزنند!

معنای این‌که می‌گویند «تله تنش» یا «خویشتنداری» این است که دو نفر باهم دعوا دارند، این دو نفر که باهم دعوا دارند، بیاییم یک‌طرف را بگیریم، طرف دیگر هرچه می‌خواهد او را بزند، یعنی این‌ها رسالتشان این است، این‌ها دلسوز این ملت و مردم هستند؟ شما یک قرارداد کلاه‌برداری برجام را شکست خوردید، ضربه دیدید و بیش از سه سال آمریکا و اروپا به هیچ‌یک از تعهداتش عمل‌نکرده و شما مفت و مجان و رایگان، این تعهدات نامردانه‌ای که آنان برای شما تعیین کردند را عمل کردید، بازهم بیایید در مقابل این ترور بایستید، چیزی نگویید و صدایتان درنیاید؟ معنی‌اش این است که یک‌طرف را بگیرند، آن‌طرف دیگر هرچه می‌خواهد بزند!

یک شهادت کم بود، یک ترور کم بود، بقیه دانشمندان، بقیه علما و اندیشمندان و فناوران ارزشمندی که در این کشور و در بین این ملت وجود دارند را نیز بزنند، این در حقیقت چنین برخوردی هست که این‌ها با این حرف دارند که بگویند «تله تنش» یا «خویشتنداری».آنچه مسلم است، دشمنی آمریکا و اروپا و دشمنی کفر جهانی نیست به اسلام، دین، نظام و انقلاب ما که ضامن عزت بخشی به اسلام هست، حقیقت ثابت‌شده است، با انواع توطئه‌ها، انواع تهاجمات و فتنه‌هایی که انجام می‌دهند، می‌خواهند ما را از راه این انقلاب که راه تداوم بخشی مبانی دین و حدود اسلامی ما و رساندن به نقطه نهایی جهانی‌شدن اسلام با ظهور وجود مقدس امام زمان است، ما را از این راه بازبدارند و آنانی که در این راه اصرار دارند، نابود کنند، از بین ببرند و به خیال خودشان، این سنگلاخ را از سر راه استکبار جهانی خودشان و توسعه استکبار خودشان بردارند، البته این امکان‌پذیر نیست.

این را بدانید، دشمنان ما به هر سلاحی مسلح باشند و با هر حرکتی بخواهند به ما آسیب بزنند، ما در مقابل آنان یک‌چیزی داریم که آنان ندارند، ممکن است فناوری پیشرفته‌تر، سلاح برنده‌تر و توطئه‌ها و فتنه‌های شیطانی نابکارانه‌ای داشته باشند اما ما سرمایه‌ای داریم که آنان ندارند، ما خدا داریم و آنان خدا ندارند؛ در جنگ احد وقتی کفار قریش شعار می‌دادند «بعل هبل»، پیامبر به مسلمانان فرمودند «الله مولانا ولا مولاکم»، خدا مولای ماست و شما چنین مولایی ندارید را شعار دهند، ما خدایی داریم که قدرتش بر همه قدرت‌ها، فکرها، توطئه‌ها و فتنه‌ها، قدرتش ترجیح دارد و همه را در مقابل، خاک و خاکستر می‌کند و شما چنین خدایی ندارید لذا هرکس در مقام عبودیت و دلدادگی خدا قدم برداشته، سرمایه خودش را روی دست گرفته در راه این خدا بدهد، مسئله زنده ماندن و شهادت برای او که تفاوتی ندارد بلکه شهادت آن نقطه نهایی هدفی و مقصدی است که او رسیده، او شکست نمی‌خورد و سقوط نمی‌کند اما آن خدایی که ما داریم، همه وجود و هستی شمارا خاک و خاکستر می‌کند.

حتما بخوانید:  ترقی: شرایط اقتصادی بهتر شود، مردم رای می‌دهند

دشمن از دانشمند و نوابغ ایرانی وحشت دارد

خداوند به پیغمبر می‌فرماید «ای پیغمبر، بگو بر ما اصابت نمی‌کند مگر آنچه خدا برای ما مشخص کرده است»، بنابراین ما وحشتی نداریم، بر همه فتنه‌ها، توطئه‌ها، ابزار و فناوری‌های شیطانی دشمن پیروز هستیم منتها برادران و خواهران، این توحید و خداپرستی را باور کنیم، اگر باور کنیم خدا هست، همه جریان‌های زندگی، اندیشه‌ها، موضع‌گیری‌های سیاسی و بینش‌های اجتماعی‌مان را بر این باور که ما خدا داریم و دشمنان ما خدا ندارند، تنظیم کنیم، هرچه این شهادت‌ها، این دردها و جان‌گدازی‌ها برای ما، جامعه و عزیزان ایثارگر ما پیش بیاید، نه‌تنها برای ما ناامیدکننده نیست بلکه برای ما بیشتر امیدوارکننده است.

دشمن از مغز رسای مردم ما می‌ترسد، دشمن از عالم ما می‌ترسد، از دانشمند ما و از فناور ما وحشت دارد، فکر می‌کند همه‌چیز را می‌تواند شکست دهد اما جریان علمی و فناوری مردم نابغه و نوابغ علمی ما را نمی‌تواند شکست دهد، شهید فخری‌زاده به شهادت رسید اما در مقابل، حداقل بیش از دو هزار دانشجوی فیزیک داریم با اساتید و دانشمندان فیزیک هسته‌ای اندیشمند مؤمن و متدین، این‌ها جدی‌تر به کار وادار می‌شوند و در مقام جبران خلأ این شهید، خیلی قاطع‌تر به میدان می‌آیند، به‌جای یک شهید فخری‌زاده، هزاران فخری‌زاده در عرصه علمی و عرصه دانش‌بنیانی ما وجود دارد، دشمن چندتای آنان را می‌تواند ترور کند؟

خدایا، به عزت اولیائت، این حرکت عظیم دینی و انقلابی مردم ما را که تا چهل‌وچند سال با کمک خدا ادامه پیداکرده است، هرچه زودتر به نقطه جهانی‌شدن اسلام و عزت مسلمین، ظهور و فرج مولایمان بقیه‌الله متصل بفرما، خدایا ارواح مطهره شهدا و روح مطهر امام بزرگوار را از پایمردی مردم ما در پای ستون خیمه این نظام، خشنود بگردان، سایه پربرکت مقام معظم رهبری بر سر ما مستدام بدار، دشمنان ناپاک ما در جبهه‌های کفر و نفاق و استکبار، ذلیل و نابود و ریشه‌کن بگردان.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *