لطفاً واکسن فایزر تولید آلمان را وارد کنید! لطفاً واکسن فایزر تولید آلمان را وارد کنید! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / لطفاً واکسن فایزر تولید آلمان را وارد کنید!

لطفاً واکسن فایزر تولید آلمان را وارد کنید!

اعتمادآنلاین: روزهای سیاه کرونایی در ایران همچنان ادامه دارد. در شرایطی که بخش مهمی از کشورهای جهان موفق به کنترل مقطعی پاندمی در دنیا شده‌اند، میزان مرگ‌ومیر را کاهش داده‌اند و شرایط زندگی را به حالت عادی بازگرده‌اند، ایران گرفتار پیک پنجم شیوع کرونا شده و طبق اعلام وزارت بهداشت، روزانه بیش از ۵۰۰ نفر در کشور بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. این در شرایطی است که به نظر می‌رسد مسئولان امر هم راهکار چندانی برای مقابله با این سونامی خانه‌برانداز ندارند.

از یک سو ستاد ملی کرونا تعطیل نشدن کشور- بدون یک رأی مخالف!- را تصویب کرد و از سوی دیگر واردات واکسن کرونا به کندی پیش می‌رود. سرمایه‌گذاری روی انواع و اقسام واکسن‌های کرونا هم به جایی نرسیده و قول‌های تولیدکنندگان داخلی برای در دسترس قرار دادن دُزهای واکسن کرونا نیز تاکنون موفقیتی نداشته است و هر روز تاریخ جدیدی برای آن تعیین می‌شود. این در شرایطی است که میزان بالای مرگ‌ومیر، ظرفیت پر بیمارستان‌ها و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی هر روز وضع بدتری را در کشور به بار آورده و ایران را به «فاجعه» بالاترین مرگ‌های کرونایی در جهان (به نسبت جمعیت کشورها) رسانده است.

لطفاً واکسن فایزر تولید آلمان را وارد کنید!

احتمالاً از همین روست که حالا سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور جدید ایران هم به این نقطه رسیده که «تولید داخلی واکسن کرونا در ایران زیاد نیست و ما به واردات ۳۰ تا ۴۰ میلیون دز واکسن محتاجیم». در چنین شرایط پیچیده‌ای اما به دلیل دستور رهبر انقلاب، گزینه‌های واردات واکسن برای ایران به اسپوتنیک‌وی روسیه، آسترازنکا/آکسفورد انگلیس، سینوفارم چین و کووکسین/باهارات بیوتک هند محدود شده است. این محدودیت باعث شده که ایران نتواند سه واکسن مهم فایزر/بیونتک، مدرنا و جانسون اند جانسون را وارد کند. واکسن‌هایی که بسیاری از گزارش‌های منتشرشده در سویه‌های مختلف پاندمی نشان از کارایی بالاتر آنها می‌دهد.

حتما بخوانید:  ادعای عجیب دیلی‌میل: رهبر کره‌شمالی بدل دارد!

در این میان، با گسترش درخواست‌ها برای واردات سریع‌تر واکسن به ایران، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، در جواب مجری یکی از برنامه‌های صداوسیما که از او پرسیده بود: «حالا نمی‌شود رهبری کوتاه بیاید و واکسن فایزر وارد کنیم؟ موضوع جان مردم است…» ادعا می‌کند: «اصلاً فایزر و غیر فایزر نداره، سینوفارم چین ۹۳ درصد ایمنی ایجاد می‌کند و فایزر ۹۵ درصد.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *