ماجرای تخلف ۳۰میلیارد تومانی در بهزیستی تهران ماجرای تخلف ۳۰میلیارد تومانی در بهزیستی تهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ماجرای تخلف ۳۰میلیارد تومانی در بهزیستی تهران

ماجرای تخلف ۳۰میلیارد تومانی در بهزیستی تهران

ایرنا: مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره گزارش منتشره از سوی سازمان بازرسی کل کشور ضمن ابراز بی اطلاعی از جزئیات تخلفات مالی مطرح شده با توجه به عدم دریافت گزارش مذکور اعلام کرد که موارد ذکر شده مربوط به دوره های قبل بوده و جهت اظهار نظر منتظر رسیدگی و صدور رای در مراجع ذیصلاح قضایی هستیم.

پیش از این اطلاعیه‌ای از سوی سازمان بازرسی کل کشور منتشر شده بود که در آن تخلفات متعددی از بهزیستی استان تهران شناسایی شده که تخلفات عمده آن شامل، تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی و عدم وجود محل و نحوه هزینه کرد، تخصیص ۷ هزار ویال واکسن آنفولانزا و عدم وجود اسناد چگونگی استفاده از آن، واریز مستمری به حساب های بانکی افراد فوت شده بود.

امین شاهرخی در این باره افزود: در حال حاضر پرداخت مستمری مددجویان به صورت متمرکز و منظم از طرف سازمان بهزیستی کشور به حساب مددجویان در اقصی نقاط کشور صورت می پذیرد و از سال ۹۸ با همکاری سازمان ثبت احوال آمار فوت شدگان در دوره های زمانی ۳ ماهه دریافت شده و مستمری مددجویان فوت شده بطور اتومات قطع می شود.

وی در مورد پرداخت های بهزیستی به مددجویان گفت: در حال حاضر تمام پرداختی ها به مددجویان اعم از مستمری، کمک موردی، حق پرستاری، کمک هزینه معیشت و درمان منحصرا از طریق واریز به حساب ایشان صورت می گیرد و هیچگونه پرداختی به صورت مستقیم صورت نمی گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در مورد پلاک ویژه معلولین نیز گفت: براساس آیین نامه های موجود صرفا معرفی مددجویان واجد شرایط دریافت پلاک معلولین به پلیس راهور بر عهده بهزیستی است و قوانین جاری در مورد پلاک خورو معلولین همچون دیگر انواع پلاک بر اساس آیین نامه های صادره از پلیس راهور است.

حتما بخوانید:  تکنولوژی خفن آلمانی‌ها در بازی با PSG

شاهرخی پیرامون تزریق واکسن آنفولانزا به مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان تهران گفت: در برنامه واکسیناسیون آنفولانزا اولویت ما، افراد مقیم در مراکز نگهداری سالمندان و معلولان بر اساس سهمیه اختصاص یافته از سوی وزارت بهداشت بود و با فراخوانی که دادیم تمام این افراد به‌علاوه پرسنل این مراکز واکسینه شدند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: با رایزنی های صورت گرفته موفق شدیم همه‌ی معتادین مقیم مراکز ترک اعتیاد را به‌همراه پرسنل مراکز واکسینه کنیم.

شاهرخی افزود: پس از دریافت سهمیه واکسن از وزارت بهداشت تعدادی از پرسنل ستادی و مراکز تامین و توسعه نیز به صورت داوطلبانه واکسن آنفولانزا را دریافت کردند.

او در ادامه بیان کرد: واکسیناسیون‌های صورت‌گرفته مطابق دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا همزمان با شیوع کرونا بر اساس اولویت‌ها انجام شد و حتی یک مورد اعتراض در زمینه تزریق واکسن آنفولانزا نداشتیم شاهرخی افزود: مراکز شبه خانواده و کمپ‌های ترک اعتیاد در اولویت‌های آخر بهزیستی برای تزریق واکسن آنفولانزا بودند.

او درباره واکسیناسیون کرونا گفت: در استان تهران تاکنون به ۵ هزار و ۴۱۶ نفر واکسن تزریق شده است البته بر اساس مصوبات ستاد کرونا اولویت واکسیناسیون سالمندان و پرسنل این مراکز و اولویت بعدی مراکز نگهداری معلولان بود که واکسیناسیون افراد مقیم در این مراکز با حضور بازرسین سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت انجام شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *