ماجرای تصادف بحث‌برانگیز سمند و تویوتا در عمان ماجرای تصادف بحث‌برانگیز سمند و تویوتا در عمان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ماجرای تصادف بحث‌برانگیز سمند و تویوتا در عمان

ماجرای تصادف بحث‌برانگیز سمند و تویوتا در عمان

گجت نیوز: ماجرای عجیب و غریب تصادف سمند و تویوتا در عمان چیست؟ طی یکی دو روز گذشته اخباری مبنی بر تصادف این دو خودرو در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است و اکنون قصد بررسی اصل ماجرا را داریم.

اگر به تصاویری که در ادامه خواهد آمد نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که چرا این اتفاق برای ما ایرانی‌ها عجیب و غریب بوده است. در این تصاویر شاهد آسیب جدی و شدید تویوتا کمری هستیم.

تصادف سمند و تویوتا در عمان ؛ اتفاقی عجیب

ماجرا از این قرار است که خودروی تویوتا کمری از عقب با یک خودروی سمند سورن قدیمی برخورد می‌کند و در نتیجه آن خودرویی که متحمل آسیب و زیان می‌شود، تویوتا است. حالا ماجرا برای ما ایرانی‌ها جذاب می‌شود.

اما اینجاست که باید بگوییم دست نگاه دارید! واقعیت آن چیزی نیست که فکر می‌کنیم. شاید با خود فکر کنید که سمند سورن استحکام بالایی داشته که توانسته سپر جلویی تویوتا کمری را متلاشی کند اما این طور نیست. پس داستان چیست؟

در یکی از کانال‌های تلگرامی عمان که به بررسی فنی این تصاویر پرداخته، گفته شده که مشکل ضعف بدنه تویوتا کمری یا استحکام بالای سمند نیست و استانداردهای جهانی تویوتا ثابت شده است. کارشناسان علت چنین اتفاقی را قدرت بالای تویوتا در ضربه‌گیری دانسته‌اند. یعنی خودرو تمام توان تصادف را در همان سپر جلویی خلاصه کرده تا آسیب به نقاط دیگر نرسد.

در واقع مهندسان خودروسازی امروزه تمام توان خود را صرف ساخت خودرویی می‌کنند که در برخوردهای این چنینی و تصادفات جاده‌ای، نیروی حاصل از تصادف و برخوردهای شدید پیش از رسیدن به کابین خنثی شود. پس نتیجه می‌گیریم که مهندسان سازنده تویوتا هوشمندانه چنین کاری کرده‌اند.

حتما بخوانید:  وزیر خارجه آلمان در تهران: نمی‌توانیم معجزه کنیم

ماجرای تصادف بحث‌برانگیز سمند و تویوتا در عمان

البته این نکته بر هیچکس پوشیده نیست که سمند سورن خودرویی مستحکم با بدنه‌ای ایمن است اما نمی‌توان به صرف چنین برخوردی خودرویی در قد و قواره تویوتا را ضعیف دانست. از طرفی آنچه مهم‌تر از برخورد و میزان خسارت وارده به ماشین است، میزان صدمات وارد شده به سرنشینان خودرو است.

شواهد نشان می‌دهند که سرنشینان جلوی تویوتا کوچکترین آسیبی ندیده‌اند و خودرو با موفقیت توانسته نیروی وارده را مهار کند. در نهایت برای این که بخواهیم یک خودرو را به لحاظ ایمنی بررسی کنیم باید موارد و شروط بسیاری را مدنظر قرار دهیم و صرف اتکا به یک مورد، عاقلانه نیست. البته برخی از کارشناسان هم معتقدند احتمال این که دو تصویر بالا مربوط به یک تصادف نباشند، زیاد است.

حمایت از تولید داخل و برتر و بهتر دانستن خودروی ملی در مقایسه با محصولات خارجی همواره غرورآفرین است اما نباید فراموش کنیم که چنین غروری باید در مسیری درست قرار بگیرد. متاسفانه همیشه افرادی وجود داشته‌اند که در صدد تخریب وجهه خودرویی علیه خودروی دیگری بوده‌اند.

تنها چیزی که در پایان می‌توانیم بگوییم این است که دو تصویر بالا به هیچ وجه نمی‌تواند معیار مناسبی برای زیر سوال بردن استانداردهای جهانی تویوتا کمری باشد. تمامی موارد گفته شده نه به معنای پایین بودن ایمنی تویوتا و نه دال بر استحکام پایین سمند است. هر دو خودرو به نوبه خود و با توجه به شرایط موجود ساخته شده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *