ماجرای مضر بودن مسواک و خمیردندان ادامه دارد! ماجرای مضر بودن مسواک و خمیردندان ادامه دارد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ماجرای مضر بودن مسواک و خمیردندان ادامه دارد!

ماجرای مضر بودن مسواک و خمیردندان ادامه دارد!

برترین‌ها:  این دوگانه طب سنتی و پزشکی نوین هم داستان‌ها دارد. گردش مالی وسیع حوزه درمان، بازاری دارد که هر دو گروه حاضر به چشم‌پوشی از آن نیستند. در راستای همین دوقطبی سازیِ خطرناک چندی پیش اظهارات فردی به نام «روازاده» حسابی خبرساز شد. «روازاده» گفته بود که مسواک و خمیردندان برای سلامت دهان و دندان مفید نیستند! «روازاده» حتی از یک دندانپزشک به دلیل رد نظریه‌اش شکایت کرده بود. 

استدلال «روازاده» این بود که حیوانات مسواک نمی‌زنند و دندان‌های سالم‌تری دارند، پس مسواک زدن مضر است.

بعدتر یک دندانپزشک از شکایت دکتر روازاده از وی به دلیل رد اظهارات جنجالی‌اش خبر داد.

علی مرسلی(دندانپزشک) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نبرد مسواک زدن یا نزدن در دادگاه! چند وقت پیش این ابلاغیه به دستم رسید که خواسته شده بود به عنوان متهم در دادگاه حضور پیداکنم. در مراجعه مشخص شد شاکی دکتر حسین روازاده هستند.

اما امروز و بعد از حدودا دو هفته، موج جدیدی از این خبر رسانه‌ای شده. فرید رهنما(مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی) در خصوص حواشی پیش آمده پس از ادعاهای یکی از مدعیان طب سنتی مبنی بر مضر بودن مسواک و خمیر دندان، ضمن درخواست از رسانه‌ها در خصوص آگاهی رسانی در موارد اینچنینی گفت: این فرد در زمینه طب سنتی ادعاهایی دارد؛ این درحالیست که طب ایرانی_سنتی نیز دارای مراجع علمی خود مانند دانشکده‌های طب سنتی، انجمن علمی پزشکی طب سنتی و دفتر طب سنتی وزارت بهداشت است که همان مراجع نسبت به نادرستی این ادعا واکنش نشان دادند.

در مواردی که ادعاهای فریبنده، اغواگرانه و نادرست از نظر علمی توسط فردی انتشار یابد چنانچه فرد مدعی پزشکی باشد توسط سیستم انتظامی سازمان نظام‌پزشکی و در صورتی که غیرپزشک باشد، از طریق دادسرای جرایم پزشکی به مسائل رسیدگی می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  امام جمعه تبریز هستند، بدون محافظ در فرودگاه

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *