مردم از روحانیت خواهش کردند از ما دور نشوید مردم از روحانیت خواهش کردند از ما دور نشوید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مردم از روحانیت خواهش کردند از ما دور نشوید

مردم از روحانیت خواهش کردند از ما دور نشوید

امام‌جمعه موقت مشهد گفت: مردم در این انتخابات به روحانیت پیام دادند و گفتند ما در تمام مراحل انقلاب و پس از انقلاب به شما اعتماد کردیم و خواهش می‌کنیم از ما فاصله نگیرید و از ما دور نشوید.

امام‌جمعه مشهد: مردم از روحانیت خواستند از ما دور نشوید

حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه:

* چهار عامل باعث خاص شدن این انتخابات شده بود. اولین این عوامل تلاش دشمن برای کاهش دادن مشارکت بود. دشمن با ابزارهای خود از سال‌ها پیش در تلاش است که شرکت مردم ایران در انتخابات کم باشد تا مشروعیت نظام جمهوری اسلامی زیر سوال برود.

* عامل دوم شیوع کرونا بود که رهبری هم اشاره کرد که چنین مشکلی حدود ۱۰ درصد از مشارکت کم کرد. عامل سوم مشکلات اقتصادی و معیشتی بود. اگر کسی فکر کند مشکلات اقتصادی در فکر و دیانت مردم تاثیرگذار نیست، اشتباه می‌کند. عامل چهارم وجود فساد در برخی نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که مردم تا به حال بسیار در مورد این مفاسد شنیده‌اند. این چهار عامل دست به دست هم دادند تا شرکت در انتخابات را به حداقل برسانند.

* امام‌جمعه موقت مشهد ادامه داد: اما عجیب بود که مردم با وجود تمام این مسائل، حرکتی در انتخابات انجام دادند که رهبری از آن به عنوان یک حماسه مردمی تعبیر کردند. این حرکت مردم چند پیام داشت. اولین پیام آن به دشمن بود. مردم به دشمن گفتند ما تو و اهدافت را می‌شناسیم و نسبت به تو بی‌اعتنا هستیم. این یک پیام عحیب و ضربه‌ای مهلک برای دشمن بود و باعث شد که دشمنان ما هنگام تفسیر این پیام به خود بپیچند.

حتما بخوانید:  آنچه که باید درباره پروتکل‌های برگزاری محرم بدانید

* مردم بارها در عمل نشان داده‌اند که رهبری را تنها نمی‌گذارند. همچنین این انتخابات یک سخنی با روحانیت داشت. مردم گفتند ما تا کنون هشت رئیس جمهور انتخاب کردیم که پنج‌ نفر آنان از روحانیت بوده‌اند.

* همچنین این انتخابات یک سخن با مسئولین و به خصوص قوه مجریه داشت. با توجه به توصیه امام و رهبری نسبت به جایگاه شهید بهشتی و با توجه به مدت زمان کوتاهی که این شهید توانست در انقلاب خود را نشان دهد و به معمار نظام جمهوری اسلامی مشهور شود، مردم به مسئولین گفتند برای پیروزی روزافزون بر دشمنان، به اخلاق و رفتار شهید بهشتی نگاه کنید.

* شهید بهشتی می‌گفت هر جا دیدید دین هست اما عدالت نیست، شک نکنید آن دین قلابی است. همچنین شهید بهشتی بر حاکمیت اخلاق بر رفتار و گفتار مسئولان نیز بسیار تاکید داشت.

* همچنین شهید بهشتی بر شناخت و برخورد با دشمن بسیار تاکید داشت. از دیگر ویژگی‌های این شهید بزرگوار جذب حداکثری و دفع حداقلی بود. علاوه بر این شهید بهشتی بر حفظ جایگاه مردم بسیار تاکید داشت.

* از ویژگی‌های دیگر شهید بهشتی ایمان بالای وی به وعده‌های الهی بود و همین ویژگی باعث شده بود ایشان در عین حال که از دشمن غفلت نمی‌کرد اما ترسی هم از او نداشت. مردم بدانید در تمام این سال‌ها جمهوری اسلامی بسیار قوی شده و آمریکا در حال افول است. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *