مقاومت کنید، رفتن به بهشت تحمل می‌خواهد مقاومت کنید، رفتن به بهشت تحمل می‌خواهد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مقاومت کنید، رفتن به بهشت تحمل می‌خواهد

مقاومت کنید، رفتن به بهشت تحمل می‌خواهد

خبرگزاری میزان: کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در برنامه پیام جمعه گفت : سعادت را در دنیا تحصیل می کنند. هرکه از دنیاش استفاده نکند آخرت ندارد در قرآن شریف دارد بر این که این لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَی انسان حاصل کار خودش را دربهشت خواهد دید اگر اینجا بذر نکنیم تلاش نکنیم خدمت نکنیم عبادت نکنیم جهاد نکنیم مبارزه نکنیم انقلاب نداشته باشیم و تحولات درونی برای خودمان کسب نکنیم، بهشت به ما مفتی نمی دهند خدای متعال کم ما را زیاد می کند ولی اگر زمینه را خودمان فراهم نکنیم به ما بهشت نمی دهد.

او ادامه داد: از این جهت باید بدانیم که دنیا یک فرصت است یک تهدید، فرصت است برای کسی که می داند زندگی در این عالم مشکلات دارد، عقبه ها دارد، گردنه های سخت دارد. برای رسیدن به قله ما باید از قعر اسفل سافلین، نگاهمان به قله باشد. خودمان را بیرون بکشیم و من حرم، خدا رحمت کند مرحوم آیت الله بهجت ما روحی فداه را، فرمودند سعی کنید از حرم الهی خارج نشید من حرم الی حرم همیشه حرمی باشید حرامی نباشید هروقت انسان مرتکب حرام شد مرتکب غفلت شد، از حریم الهی از حرم خدا از بارگاه انس دوست، بیرون رفته است.

اهم صحبت‌های او از این قرار است:

*چه کردیم کدام ناشکری ها را کردیم که امروز جمعمان زیر قبه امام حسین جمع نیست، در نمازهای جمعه جمع نیست. من توقع دارم شما که دلتان با خدا آرام می گیرد در این بلاهای دنیوی، بلای کرونایی، بلای معیشتی بلای سوء‌ مدیریتها که به هیچکدام از وعده هایی که در ارزان کردن اجناس، در پایین آوردن قیمت پولهای خارجی، بالابردن پول ملی، چه وعده ها داده شده بود، به هیچکدام وفا نشد، شما رنج می برید، ولی در این رنجها سیمتان وصل باشد باید رنجتان هدف دار باشد تا تخریب بوجود نیاره، ویرانگر نباشه، سازنده باشه. وجود مبارک امام صادق ببینید چه اصولی را برای ما ترسیم می کند که ما هم از امام خودمان تبعیت کنیم.

*دانستم که خدا بر من مطلع است فَاسْتَحْیَیْتُ چون خدا را بر خودم مطلع می یابم، متوجهم که خدا بر من اشراف داره، خدا منو نگاه می کنه، خدا منو زیر نظر داره، لذا همیشه دست و پای خودم را جمع می کنم، هیچوقت بی ملاحظه زندگی نمی کنم. اینایی که احتکار می کنند اینایی که می توانند گران نفروشند گران می فروشند، اینایی که مردم آزاری می کنند اینایی که کار خودشان را که نسبت به مردم باید امانت دار باشند کار را به موقع انجام دهند گرفتار بروکراسی شدند کار مردم را از امروز به فردا می اندازند، اینایی که در گمرک ها کالاهای مردم را نگه داشتند گاهی کالاها فاسد شد، گاهی فرصتش از دست رفت، اینها گویا خدا را بر خودشان مطلع نمی بینند. در درون خانوادهها در این ایامی که خانه نشینی یکی از کلاسهای سازنده برای ما پیش آمده، نخواسته پیش آمده «عسی ان تکرهوا شیئا فهو خیر لکم» این تحمل اعضای خانواده، پرخاش نکردن، به هم نپریدن و همه تلخی ها را به شیرینی مبدل کردن، در خانه برنامه ریزی کردن به دعاها سیر کردن، به مناجاتهای امام زین العابدین علیه السلام غور کردن و از این گنج های عرشی، ثروت معنوی اندوختن، بیکار نمانیم، قضای نمازهامون را داشته باشیم، مطالعات علمی داشته باشیم، از شبکه ها استفاده های علمی و دینی بکنیم، ارتباط با صلحا برقرار کنیم، از کلیپ های سازنده استفاده بکنیم.

حتما بخوانید:  بشار اسد، ایران را دور زد!

*فرصت می‌توانید داشته باشید شما، این تهدید برای شما یک غنیمت می تواند باشد. خدا را بر خودمان مطلع ببینیم نمی‌توانیم بداخلاقی کنیم نیش زبان نمی‌توانیم داشته باشیم صدایمان را نمی تونیم کلفت بکنیم، بی احترامی و بی ادبی نمی توانیم داشته باشیم. کاسب در کسبش، پزشک در طبابتش مسئول اداری در امانت داری هشتاد میلیون جمعیت، اینها همه بر اساس این اعتقاد است که امام صادق علیه السلام یک حقیقت و واقعیت را فرمود مُطَّلِعٌ عَلَیَّ فَاسْتَحْیَیْتُ

* من این را خودم تجربه دارم، تئوری نیست عرض می کنم اعتقاد دارم خدا رزق من را برای من، خودش پیش بینی کرده، ذخیره داره برای من، رزق من را دیگری نمی تواند بخورد. حسابی که خدا در خزینه خودش برای من باز کرده هیچکسی تو حساب من نمی تونه دست ببره. برادران خواهران ما وظیفه مان حرکته، کاره خدا روزی را خودش می رسانه بیکاری بی تقوایی است بی تقوایی بی برکتی میاره وگرنه خدا خزائنش در زمین نیست در آسمانه زمین هم کم بیاره خدا از آسمان میباره عَلِمْتُ أَنَّ رِزْقِی لَا یَأْکُلُهُ غَیْرِی فَاطْمَأْنَنْتُ چون روزی رو به دست خدا می دانستم دغدغه معیشتی نداشتم دغدغه کم آوردن وسایل زندگی رو نداشتم من باید بندگی بکنم من باید کار بکنم، من باید تلاش بکنم من باید برنامه ریزی بکنم من باید در سنگرهای خدمت به جامعه حضور داشته باشم، اما رزاق خداست «وَمَا مِنْ دَابَّهٍ فِی الأَرْضِ إِلا عَلَی اللَّهِ رِزْقُهَا» رزق کرمهای زیر زمین رو میدهد ، رزق این گنجشکهایی که هیچ انباری ذخیره ای ندارند می ده رزق عقرب ها و وحشی ها را می ده، رزق ما را هم او میده، بنابراین دل آرام دارید، به خودتان فشار نیارید برای آینده چه می شود چه می دانیم چه می شود، شما امروز به وظیفه خودتان عمل بکنید.

*این مرگ کرونا خودش یکی از عبرتهاست آماده بشویم، مرگ حق است کرونا هم نباشد به یک بهانه دیگری اجل می‌آید و ما رفتنی هستیم، ما ماندنی نیستیم. الدنیا دار ممر لا دار مقر دنیا پل عبوره، دنیا متجر و تجارتخانه است، دنیا مزرعه است، باید بریم زندگی را جای دیگر داشته باشیم لذا حضرت فرمودند چون مرگ را حق دیدند هیچوقت غافل از مرگ نبودند، آنقدر خودم را پاک نگه می دارم، دستم را زبانم را چشمم را رسالتم را درست انجام می دم که وقتی مرگ آمد، سرافکنده نباشم، دست خالی نباشم.

حتما بخوانید:  سفره حضرت رقیه پشت در بسته حرم امام رضا

*نه تنها کرونا بلاست، همه چیز دنیا بلاست. بلاست یعنی امتحانه، انسان را فرسوده می کنه دیدید کسی جوان بمانه «وَمَن نُّعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی ٱلْخَلْقِ » زندگی دنیا همه را فرسوده می کنه. لذا زندگی بلاست فرسایشی است زندگی در دنیا و انواع بیماری ها «وَلَنَبْلُوَنَّکُم بِشَیْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ * وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ» خدای متعال می گوید ما بنامان بر این است که شما را آزمایش کنیم به شما بلا بدیم از مالتان کم میشه این اوضاع کرونایی درآمدها را کم کرده، اوضاع اقتصادی جهان را با بحران مواجه کرده «وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ» داغ جوان چقدر جوان با این کرونا از دست ما رفتند و چقدر انسانهای با کرامت با ارزش با همین بلا از ما جدا شدند، مبتلا به هجرانشان شدیم، دنیا همینه اینجا بنا نیست همیشه وصال باشد یه روز با همیم یه روز دیگه از هم جدامون می کنند. اینجا یوم الجمع نیست، جمع در بهشته اینجا زندگی زندگی هجرانی است، زندگی مفارقتی است «نَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ» فرزندان را از آدم می گیره «وَالثَّمَرَاتِ» گاهی بلاهای طبیعی میاد سیل میاد تمام درآمدهای بعضی اشخاص را ازشون می گیره و کرونا میاد یک تشویش جهانی همراه میاره، گاهی جنگ میاد، فرمود«أَمْ حَسِبْتُمْ أَن تَدْخُلُواْ ٱلْجَنَّهَ وَلَمَّا یَأْتِکُم مَّثَلُ ٱلَّذِینَ خَلَوْاْ مِن قَبْلِکُم * مَّسَّتْهُمُ ٱلْبَأْسَاءُ وَٱلضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُواْ حَتَّی یَقُولَ ٱلرَّسُولُ وَٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ مَعَهُۥ مَتَی نَصْرُ ٱللَّهِ»

*رفتن به بهشت تحمل می خواهد از بیرون فشار می بینید، از درون سختی می‌بینید پرس می شوید باید مقاوم باشید باید استقامت کنید باید مقابله کنید با مشکلات، باید سنگر را خالی نکنید. باید از جبهه فرار نکنید، زندگی جبهه است جنگ با فقر است، جنگ با جهل است جنگ با دشمن غدار غارتگر است جنگ با استعمارگران است جنگ با نفوذی هاست جنگ با بدذاتهایی است که مردم آزارند.

*اگر این جنگها را ما جدی نگیریم، جاماندیم. حالا این همه بلا و سختی که خدا در متن جامعه به ما خبر داده تا ما هویت دنیا را بشناسیم خودمان را برای سختی ها آماده کنیم آیا پناهگاهی هم داریم؟ بله خدا پناهگاههایی برای تمین نیرو انرژی جهت مقاومت به ما معرفی فرموده یک: «اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ» فرمود نماز برای شما پناهگاهه هروقت کم آوردید، هروقت کارتان قفل شد هروقت به بن بست رسیدید، پاشید نماز بخونید. در میان نمازها نماز استغاثه به حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها که ۵۱۰ بار در پنج سجده می گوییم یا مولاتی یا فاطمه اغیثینی در مفاتیح الجنان مرحوم محدث قمی این نماز را آورده. برای رفع این بلای جهانی، منجی جهانی را با نماز بگیرید خدا خودش به ما گفته از نماز کمک بگیرید تا کم نیارید تو این فشارها، تو این سختی ها، «اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ» صبر مقاومته، صبر ایستادگی است، صبر استقامته، صبر خستگی ناپذیری است، صبر در سنگر ماندن و با فشارها فرار نکردن از جبهه است، صبر روزه است، صبر ترک گناه است، صبر پا روی شهوت گذاشتن است، صبر در غضب، جرعه غضب را فروبردن و خانواده را به آتش نکشیدن است. با صبر زندگی را آرام کنید. با نماز زندگی را دارای پشتوانه قرار بدید. این سیم بیرونی را وصل کنید و این سیم درونی را تقویت کنید تا در پناه زندگی کنید تا نیفتید تا متلاشی نشید، تا به جان هم نیفتید. «اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ» دیگر دعاست، فرمود «قُلْ مَا یَعْبَأُ بِکُمْ رَبِّی لَوْلَا دُعَاؤُکُمْ» اگر دعای شما نباشد، خدایا بارالها امرتنا بالدعا خدایا ما را دستور دادی، فرمان دادی دعا کنیم و خودت تضمین فرموده ای اجابت بکنی، فرمودی «ادعونی استجب لکم» امرتنی بالدعا و ضمنتنی الاجابه به من گفتی دعا کن آمدم دعا کنم ولی به من قول دادی استجابت کنی در این ایام برادران خواهران جلسات خانوادگی داشته باشید دستجمعی دعا کنید دعای توسل بخوانید دعای یستشیر بخوانید دعای مشلول بخوانید با این دعاها دریای رحم خدا را به جوش بیارید باشد که خدا یک دل شکسته ای را بپذیرد و امام زمان مان را برساند و این بلا را از سر بشریت کم کند و این بیکاری و این سرگردانی و این فشار معیشتی، این نادانی بعضی از افرادی که در اقتصاد باید مراقبت می کردند چشمشان را به دشمن نمی دوختند باید از امکانات داخلی استفاده می کردند. هرچه گفتند داریم ارزان می کنیم هی هرروز . این ها را باید ان شاءالله با تقوا و با معنویت با کار و تلاش و هماهنگی جبران کنیم. نهایتا خدا یک جمله فرموده فَفِرُّوا إِلَی اللَّهِ شما در هر بلایی گرفتار بشید اونی که همیشه با شما هست اون خداست، اون خداست، خداست. فَفِرُّوا إِلَی اللَّهِ به خدا پناه ببرید. هممون به پناه خدا برویم.

حتما بخوانید:  مدارس در سال آینده حتماً بازگشایی خواهند شد

*بارالها پروردگارا به جوانان ما اشتغال دارای نشاط و بالندگی روزی کن. بارالها دختران و پسران این مملکت را به خانه بخت رهنمون باش. زندگیها را از ناسازگاریها عصبانیتها و پرخاشگریها دور بگردان. صفا محبت مودت ایثار نثار به همه ما روزی بفرما و سایه پربرکت سکان دار کشتی انقلاب حکیم دوران مرد خدا نایب امام زمان رهبر نورانی و یارانش را با اقتدار و عزت و تاییدات غیبی تا ظهور حضرت و در کنار حضرت مستدام بفرما. نمازهای جمعه را با نابودی این ویروس خدایا با رونق بیشتر به مردم ما روزی بفرما و ما را در اقیانوس جماعات قطره ای قرار بده که قطره ما در دریا دریا شود امام راحل شهدای سرافراز در درجاتشان بیفزا.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *