مکرون، مامور ارسال پیام رهبران «G۷» به ایران شد مکرون، مامور ارسال پیام رهبران «G۷» به ایران شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مکرون، مامور ارسال پیام رهبران «G۷» به ایران شد

مکرون، مامور ارسال پیام رهبران «G۷» به ایران شد

خبرگزاری فارس: خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که سران گروه ۷، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه را مامور ارسال پیام سران گروه ۷ به ایران و گفتگو با مقامات تهران کرده‌اند.

منابع دیپلماتیک گفته‌اند که رهبران گروه ۷ که هم اکنون در شهر «بیاریتس» فرانسه جمع شده‌اند توافق کرده‌اند که ماکروون پیام آنها را به مقامات ایرانی منتقل کند.

مکرون مأمور گفتگو و ارسال پیام به ایران شد

مساله ایران و به ویژه توافق هسته‌ای یکی از محورهای نشست رهبران گروه ۷ است که از روز شنبه در شهر ساحلی بیاریتس فرانسه آغاز شده است.

ماکرون پیش از حضور در نشست سران گروه ۷ با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کاخ الیزه دیدار کرده بود.

ماکرون روز شنبه نیز در حاشیه این نشست با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره مسائل مختلف از جمله ایران دیدار و رایزنی کرده است و در جریان نقطه نظرات دو طرف قرار دارد.

کاخ الیزه بعد از این دیدار گفته بود که امانوئل ماکرون و «دونالد ترامپ» در جریان دیدار در حاشیه نشست گروه هفت درباره ایران گفت‌وگو کردند که اختلافاتی درباره این موضوع وجود داشت.

پیش از دیدار ترامپ و ماکرون، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در سخنانی در جمع خبرنگاران در بیاریتس از خروج آمریکا از برجام انتقاد کرده بود و گفته بود که این تصمیم آمریکا نتایج مثبتی نداشته است. تاسک با اشاره به شکاف اروپا و آمریکا درباره برجام خواستار هماهگی بیشتر رهبران غربی درباره ایران شده بود.

نشست گروه ۷، از امروز در بیاریتز فرانسه آغاز شده و سران کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن در آن حضور دارند. این گروه تا سال ۲۰۱۴ با نام گروه ۸ شناخته می‌شد و روسیه هم عضو آن بود اما با ضمیمه شدن شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه، روس‌ها از این گروه کنار گذاشته شدند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  برای گرانی بنزین این روش‌ها نخ‌نما شده است

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *