مینو محرز: مخالفان واکسن تفکر مالیخولیایی دارند مینو محرز: مخالفان واکسن تفکر مالیخولیایی دارند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مینو محرز: مخالفان واکسن تفکر مالیخولیایی دارند

مینو محرز: مخالفان واکسن تفکر مالیخولیایی دارند

خبرگزاری تسنیم: دکتر مینو محرز اظهار داشت: برخی افراد تصور می‌‌کنند که اظهارات در مورد موفقیت‌‌های واکسن های ایرانی، خلاف واقع است اما دست کم گرفتن جوانان باهوش ایرانی که سرمایه‌‌های کشور هستند، غیرمنصفانه و نادرست است.

وی افزود: جوانان ایرانی که در حال ساخت واکسن ایرانی کووید۱۹ هستند یا افرادی که کیت تشخیصی ایرانی را تولید کردند، فارغ التحصیلان دانشگاه‌‌های خوب کشور هستند. اینها سواد و دانش کافی را دارند و امکانات هم برای ساخت واکسن در اختیار آنها قرار گرفته است.

محرز خاطرنشان کرد: برخی گروه‌‌ها در کشور نیز ضدواکسن هستند که افکار مالیخولیایی دارند که می‌‌گفتند با تزریق واکسن به دنبال وارد کردن عناصری به بدن هستند و نباید واکسن به بچه‌‌ها هم تزریق شود که این مطالب، غیرعلمی و نادرست است و اینها مردم را به بیراهه می‌‌کشند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: آزمایش فاز انسانی اولین واکسن ایرانی کرونا که موفق به کد اخلاق از کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت شده آغاز شده و داوطلبان باید سن ۱۸ تا ۵۰ سال داشته باشند و از دیگر شرایط داوطلبان، عدم ابتلا به بیماری‌‌های زمینه‌‌ای و نداشتن سابقه ابتلا به کووید۱۹ است.

محرز یادآور شد: نحوه مشارکت داوطلبان در این طرح بزرگ ملی به زودی اطلاع رسانی می‌‌شود اما پیش بینی می‌‌شود که تعداد داوطلبان برای انجام این آزمایش، زیاد باشد. این واکسن می‌‌تواند ایمنی مناسبی برای بدن ایجاد کند. یکی از شروط داوطلبان این است که قبلا سابقه ابتلا به کرونا را نداشته باشند.

وی افزود: آخرین مطالعه‌‌ای که در دانشگاه هاروارد انجام شده به این نتیجه رسیده که افرادی که آنتی بادی و IGG منفی هم دارند، مصونیت سلولی دارند و تا سالها می‌‌توانند در مقابل کووید۱۹ ایمن شوند اما برخی افراد تا کنون سابقه چندین بار ابتلا به این بیماری را دارند البته در این زمینه نیازمند انجام مطالعات بیشتری هستیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تجمع در اعتراض به قتل جورج فلوید در تهران

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *