نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت

نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت

برترین‌ها: قیمت دلار در صرافی ها امروز کاهشی برابر با ۳۷۰ تومان را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و بار دیگر به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت.

کاهش نرخ دلار از دیروز در بازار آغاز شد، به این ترتیب اسکناس دلار در صرافی ها کاهشی بیش از ۵۰۰ تومان را نسبت به آخرین روز هفته گذشته شاهد بود.

بر این اساس هر دلار امروز در صرافی ها به قیمت ۱۴ هزار و ۸۸۰ تومان فروخته می شود. قیمت خرید دلار از مردم نیز با تفاوتی صد تومانی نسبت به قیمت فروش ۱۴ هزار و ۷۸۰ تومان اعلام شده است.

نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت

فعالان بازار معتقدند مهمترین دلیل کاهش نرخ دلار در بازار ایران، دخات موثر بازارساز از یک سو و همچنین کاهش جو روانی حاکم بر بازار ارز است. از روز گذشته طرح موضوع تمایل امریکا برای مذاکره با ایران سبب شده است بازار ارز با تخلیه حباب روبرو شود.

افزایش محسوس شمار فروشندگان نیز در تشدید روند کاهش نرخ ارز موثر بوده است.

بر این اساس هر یورو نیز در صرافی های بانکی ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت خورد که نسبت به روز گذشته کاهشی در حدود ۳۰۰ تومان را نشان می دهد. در عین حال قیمت خرید یورو نیز ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شده است.

ریزش قیمت سکه در بازار/طلا گرمی ۴۵۴ هزار تومان شد

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز با کاهشی بیش از ۱۱۰ هزار تومان دوباره به مرز ۵ میلیون تومان بازگشت .

 هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز به قیمت ۵ میلیون و ۲۰ هزار تومان قیمت خورده است که نسبت به دیروز کاهشی قابل توجه را نشان می دهد.

حتما بخوانید:  جفت ماده کامران، شیر ایرانی عازم تهران شد

نرخ دلار به کانال ۱۴ هزار تومان برگشت

از سوی دیگر سکه طرح قدیم نیز بار دیگر به کانال چهار میلیون تومانی بازگشته است . هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می شود. هر قطعه نیم سکه ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان فروخته می شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۴۵۴ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد که کاهشی قابل توجه را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.

قیمت دلار هفته گذشته و پس از تشدید تنش ها میان ایران و آمریکا، افزایش یافت و وارد کانال ۱۵ هزار ‏تومانی شد. جو روانی ایجاد شده که از سوی برخی واسطه ها و رسانه ها نیز به آن دامن زده می شد، بار دیگر عده ای از مردم را ‏روانه بازار ارز کرد تا به قصد سود بیشتر سرمایه خود را به دلار تبدیل کنند.‏

با این حال، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نسبت به ریسک بازار ارز به ‏مردم هشدار داده بود؛ آن هم درست در روزی که حسن روحانی، رئیس جمهور با ارسال نامه ای به سران کشورهای باقیمانده در ‏برجام، کاهش برخی تعهدات ایران در برجام را اعلام کرده بود.‏ همتی گفته بود: جوی که در بازار ارز طی چند هفته اخیر اتفاق افتاده حاصل تنش های سیاسی است و من فاکتور اقتصادی در آن ‏نمی بینم‎.‎

او تاکید کرده بود: مردم با احتساب متغیرهای سیاسی وارد این بازار نشوند. بانک مرکزی پیش بینی‌ها را انجام داده و ‏پیشگیری‌های لازم را خواهد داشت. این مقطع هم خواهد گذشت و خوشبین هستیم‎.‌‏

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *