نظر خاص روحانی درباره قیاس آلودگی ایران با هند! نظر خاص روحانی درباره قیاس آلودگی ایران با هند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نظر خاص روحانی درباره قیاس آلودگی ایران با هند!

نظر خاص روحانی درباره قیاس آلودگی ایران با هند!

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور با اشاره به این که اگر در سال ۹۷ و ۹۸ تحریم نبودیم ۲۰۰ میلیارد دلار در اختیار کشور قرار می‌گرفت، گفت: در این شرایط عده‌ای می‌گویند تحریم چه کرده است و باید مدیریت آن را قوی کنیم.

روحانی:

تا پایان سال ۱۴۰۰ تولید پتروشیمی کشور به دو برابر نسبت به سال ۹۲ یعنی به صد میلیون تن رسیده و درآمد کشور از این صنعت به ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد.

در ۹۰ سال گذشته تا ابتدای دولت یازدهم ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر ریل درست شده است اما دولت یازدهم و دوازدهم ریل کشور را به ۱۴ هزار کیلومتر رسانده است و بیش از هزار کیلومتر دیگر تا پایان دولت دوازدهم ایجاد می‌شود یعنی در طول ۸ سال ۵۰ درصد کل ریل کشور ایجاد می‌شود.

اگر جنگ اقتصادی نداشتیم از سال ۹۵ تا امروز ۲۰۰ میلیارد دلار منبع اضافه وارد کشور می‌شد اگر سال ۹۷ و ۹۸ تحریم نبودیم ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد اضافه داشتیم در حالی که عده‌ای می‌گویند تحریم چه کرده است؟ آنها می‌گویند که باید مدیریت تحریم را قوی کنیم اما آیا ما باید بازوهای خود را قوی کنیم؟ وقتی آب و غذا نیست فرد هر چه قوی هم باشد در خطر می‌افتد ما اگر تحریم نبودیم حدود ۱۰۰ میلیارد دلار اعتبار خارجی به کشور وارد می‌شد. با این حال کشور بدون ۲۰۰ میلیارد دلار اداره می‌شود اما به سختی شرایط مردم مشکل است اما ما هم در حد توان خود تلاش می کنیم.

کارگران در طول سال فقط ۴ روز سرکار نبودند و شبانه روز تلاش کردند خستگی آنها هم امروز مرتفع شد. این خدمت در سایه تلاش کارگران ما حاصل شد.

حتما بخوانید:  ۲۵۰هزار دوز واکسن چینی وارد ایران شد

در مجلس اول دعواهای حسابی انجام شد که آیا کشور به مترو نیاز دارد یا نه. که تا آخر مجلس اول هم نتیجه‌ای به دست نیامد در مجلس دوم نمایندگان با مدیریت مرحوم آیت الله هاشمی به این نتیجه رسیدند که تهران به مترو نیاز دارد. من از طرف نمایندگان تهران به همراه دوست عزیزم دری نجفی آبادی مسئول این کار شدیم از آن روز تا امروز بیش از ۹ میلیارد سفر با مترو انجام شده است. و اگر مترو نبود همه این سفرها باید با اتوبوس و خودروی شخصی انجام می‌شد و چقدر سوخت نیاز بود.

 این روزها تهران و کلان‌شهرها هوای بدی داشت که این آلودگی یک روزه ایجاد نشده است بلکه آلاینده‌ها در طول یک قرن کنار هم قرار گرفتند بنابراین یک روزه رفع نخواهد شد و دولت‌ها و مردم باید تلاش کنند تا آلاینده‌ها رفع شود البته آلودگی هوا فقط مال کشور ما نیست و ایران در زمینه آلودگی هوا رتبه ۱۶ یا ۱۷ دنیا را داشت. ما با شاخص‌آلودگی هوای ۲۰۰ مدارس را تعطیل می‌کنیم اما هند با شاخص ۳۰۰ و چین با شاخص ۳۶۰ مدارس خود را تعطیل نمی‌کنند، زیرا اگر قرار باشد این کار را بکنند مجبورند ۶ ماه در سال مدارس را تعطیل کنند. بنابراین مشکل آلودگی هوا فقط مخصوص ما نیست. البته مردم باید از دولت توقع داشته باشند که برای رفع آلودگی هوا برنامه ریزی داشته و تلاش کنند و اگر این اقدام را نکنند باید نقد شوند.

دولت یازدهم و دوازدهم آلایندگی گازوئیل را از چند هزار به ۵۰ و ۱۰ رسانده است. آلودگی پالایشگاه تبریز زیر ۱۰ PPM است ۷۵ درصد بنزین مصرفی یورو ۴ و یورو ۵ است در حالی که در دولت قبل آلوده ترین بنزین یعنی بنزین پتروشیمی در اختیار مردم بود.

حتما بخوانید:  ترانه اعتراضیِ لس‌آنجلسی‌ها، ضدزن از آب درآمد

اگر تصمیم دولت برای احیای دریاچه ارومیه نبود در سال ۹۵ این دریاچه کاملا خشک شده بود و گرد وخاک نمکین آن تمام شمال غرب کشور را فرا می‌گرفت و ۱۵ میلیون نفر مجبور به مهاجرت بودند احیای دریاچه ارومیه و تامین بنزین و گازوئیل یورو ۴ و یورو ۵ از مهمترین اقدامات دولت برای احیای محیط زیست بوده است یکی دیگر از اقدامات دولت توسعه ریل بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *