نقش کلیدیِ انگشت شست در زندگی روزمره! نقش کلیدیِ انگشت شست در زندگی روزمره! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نقش کلیدیِ انگشت شست در زندگی روزمره!

نقش کلیدیِ انگشت شست در زندگی روزمره!

ایرنا: یک تحقیق جدید نشان می دهد که به طور متوسط انگشت شست انسان با پیمایش در شبکه های اجتماعی، سالانه معادل دو ماراتن (۵۲ مایل) سفر می کند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) این محاسبه را بر اساس این ارزیابی انجام داده اند که هر نفر روزانه ۴۹ دقیقه را در شبکه های اجتماعی سپری می کند.

تحقیق جالب درباره انگشت شست و فضای مجلزی

شرکت «لیدز » (Leeds) نیز برای کمک به تجسم این موضوع، یک شبیه ساز آنلاین تعاملی به نام Thumb Run برای موبایل ایجاد کرده است.

Thumb Run دارای یک انگشت شست مجهز به چرخ دنده است که راه خود را در یک مسابقه دیجیتال باز می کند.

«راب جونز»، مدیر روابط عمومی آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) گفت: هیچ رازی بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از ما وقت زیادی را در تلفن های همراه خود صرف می کنیم اما مسافت زیادی که شست های ما در یک سال معمولی طی می کند، حیرت انگیز است.

وی افزود: هدف ما این بود که نشان دهیم نقش رسانه های اجتماعی در زندگی چه به صورت سرگرمی، چه برای دسترسی به اطلاعات مهم یا ارتباط با خانواده و دوستان تا چه اندازه بزرگ است.

استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند می تواند همچنین باعث ابتلا به عارضا ای به نام «شست پیامک زن» شود که این وضعیت باعث گرفتگی عضله انگشت شست، التهاب یا ماندن آن در حالت خمیده می شود. از سوی دیگر حرکت غیرطبیعی و تکراری استخوان شست می تواند باعث بروز درد و حتی در نهایت آرتروز شود.

حتما بخوانید:  کنایه به مهدی هاشمی درباره «ودکای روسی»

دکتر Eugene Y. Tsai ، متخصص بیمارستان Cedars-Sinai در لس آنجلس، می گوید: استفاده بیش از حد از انگشت شست باعث ملتهب شدن تاندون این انگشت می شود.

ابتلا به وضعیت انگشت پیامک زن بیشتر با تلفن های همراه کوچکتر ارتباط دارد؛ این در حالی است که تلفن های هوشمند بزرگتر و تبلت ها معمولاً باعث درد انگشتان و مچ دست می شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *