نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند

نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند

رویداد ۲۴ نوشت: غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت آب شرب آبادان و اعتراضات گسترده مردم این شهر نسبت به این موضوع، گفت: مردم مقابل آبفای شهر آبادان تجمع کرده‌اند و شعارهای بسیاربسیار بدی را سر می‌دهند و این موضوع را متوجه مسئولان شهر از جمله استاندار و علی‌الخصوص فرماندار شهر می‌دانند.

شرفی با بیان اینکه در مدت یکسال گذشته متاسفانه مسئولان دست روی دست گذاشتند و هیچ اقدامی در این خصوص انجام ندادند، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان نتوانستند شرایط را کنترل کنند و باعث شد این موضوع تبدیل به بحران شود و کار به جایی رسیده است که مسئولان اکنون حتی نمی‌توانند این بحران را مدیریت کنند. مردم چند وقت است که ایستاده‌اند و شعار می‌دهند اما حتی یک نفر هم پاسخگوی این مردم نبوده است. فرماندار در هیچ زمینه‌ای حاضر نمی‌شود که پاسخگو باشد و سایر مسئولین استان نیز به همین ترتیب اینگونه‌ هستند. واقعا تکلیف مردم آبادان چیست؟ ۸سال جنگ و آوارگی و دربه دری و ۱۰ سال دوران سخت و مشقت آور بازسازی کم نبود که اکنون هم حدود ۱۳ الی ۱۴ سال است که باید رنج آب شور را بکشند.

نماینده آبادان: معترضان، شعار‌های تند سر می‌دهند

این نماینده مجلس ادامه داد: باغ و بستان‌های مردم خشک شده، دامپروری آن‌ها از بین رفته، سلامتی مردم صددرصد به خطر افتاده است، مردم دچار بیماری‌های مختلفی می‌شوند که عامل همه آن‌ها همین آب و هوا و ریزگردها است. ما نیز هیچ‌گاه یک عکس‌العمل به موقع از مسئولین نداشتیم و در روزهای بسیار گرم تابستان مسئولین دست روی دست گذاشتند و هیچ‌یک پاسخگوی شرایط ایجاد شده نبودند.

حتما بخوانید:  پژمانفر: وزیر ارتباطات استیضاح شود

شرفی با اشاره به اینکه در دو سه روز گذشته من در آبادان بودم و از نزدیک شاهد وضعیت بحرانی منطقه بوده‌ام، خاطرنشان کرد: ما در مساجد، حسینیه‌ها و با حضور مردم در خصوص وضعیت آب جلسات متعددی را داشتیم، اما مگر می‌توانیم بگوییم مردم آب شور بخورید، دستگاه‌های تسویه آبتان خراب شود، ماشین‌های لباس شویی و … شما به دلیل شور بودن آب خراب شود؟ چه کسی باید جواب این مردم را بدهد؟ مگر برای درمورد آب می‌شود صبر کرد؟

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، بحران آب شرب در خرمشهر و سایر شهرهای خوزستان به مراتب کمتر از آبادان است، تصریح کرد: آبی که برای آبادان می‌آورند به مراتب کمتر از مقداری است که باید به این شهر است. مردم این منطقه برای نداشتن آب سالم کشته داده‌اند. زمانی که مسئول نااهل و مدیر ناکارآمد بر سرکار باشد وضعیت همین است. مسئولینی که با حمایت‌های مسئله برانگیز بر سرکار می‌آیند قطعا نه دلسوز هستند و نه به فکر مردم، طبیعتا نتیجه و خروجی کار هم این چیزی می‌شود که شاهد هستیم.

شرفی ادامه داد: ما بارها در مجلس پیگیر این موضوع بودیم، بارها با آقایان جهانگیری، چیت‌چیان، اردکانیان و سایر مسئولین مربوطه در این خصوص جلسات متعددی را داشتیم اما متاسفانه نتیجه‌ای نداشت و فقط زبان بازی می‌کنند. تا کنون وزرای مربوطه بارها به کمیسیون‌های تخصصی دعوت شدند اما عملکرد خاصی نداشتند.

این نماینده مجلس، با بیان اینکه تا زمانی که مدیران دلسوز بر سرکار نباشند، شرایط به همین شکل است، تصریح کرد: ما به عنوان نماینده مجلس که در قوه مقننه هستیم، بارها این درد را فریاد زدیم، گزارش و مستندات تهیه می‌کنیم، من حتی به آقای چیت چیان وزیر نیرو فیلم نشان دادم، اما متاسفانه نتیجه‌ای در بر نداشت. مسئولان و وزرای مربوطه وعده دادند تا ۱۵ تیر ماه این مشکل را حل کنند که من بعید می‌دانم بخواهند به وعده‌هایشان عمل کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

یک دیدگاه

  1. اگر بشود از عراق برایشان آب آورد هم خوب میشود چرا که هم نزدیکست و هم رفت و آمد و ساخت و ساز آنجا بسیار!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *