نمکی برای بار nاُم وعده واکسیناسیون داد نمکی برای بار nاُم وعده واکسیناسیون داد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نمکی برای بار nاُم وعده واکسیناسیون داد

نمکی برای بار nاُم وعده واکسیناسیون داد

ایلنا: وزیر بهداشت درباره آغاز دوباره واکسیناسیون در کشور وعده داد: از فردا روزی ۱۰۰ هزار دز واکسن را شروع به تزریق خواهیم کرد.

ق

سعید نمکی:

* ما به خوبی موج چهارم کرونا را گذراندیم، موج چهارم با ویروس انگلیسی همراه بودیم، همه دنیا با وجود تحریم این برآورد را از ما داشتند که با کمبود تخت مواجه شویم اما با کمکی که عزیزان کردند و با تکیه بر درمان سرپایی و بیماریابی سرپایی در سازمان بسیج با طرح سردار قاسم سلیمانی و کمک سایر دستگاه‌ها ما این موج را با کمترین عارضه و مرگ و میر طی کردیم.

* مدت‌ها پیش ما خبرهایی از ورود ویروس هندی و آفریقای جنوبی و یک مجموعه بسیار مهلک از ویروس هندی و کالیفرنیای در کشور داشتیم. ما مرزهای درهم آمیخته این بیماری را در این یک و نیم سال گذشته بررسی و رصد و سپس کانون‌های بسیار پرخطر را در کشور شناسایی کردیم. در استان هرمزگان در دو روستا که مراسم عروسی برگزارشده بود، مردم گرفتار ویروس آفریقای جنوبی و ویروس هندی شدند. در استان بوشهر، آذربایجان غربی و در استان یزد که کارخانه هندی‌ها در آنجا فعال است و همچنین در قم توسط گروهی که از بوشهر آمده بودند، موجب شیوع ویروس هندی شدند.

* همه کمک کردند ما با موشک‌های نقطه زن این نقاط را زدیم و نگذاشتیم این ویروس ما را در عرصه ملی گرفتار کند و دیدید که ما در انتخابات دوره آرامی را گذراندیم. اگر این دقت شبانه روزی در شناسایی نقاط آلوده نبود ما از دو ماه پیش باید سرتاسر استان‌ها را در گرفتاری از ویروس هندی و کالیفرنیای می‌دیدیم.

حتما بخوانید:  فتاح: عذرخواهی می‌کنم، انصاف را رعایت نکردم

* خوشبختانه این موضوع خیلی خوب مهار شد و ما توانستیم در این نقاط که گفتم ویروس را مهار کنیم اما من اهل گله نیستنم، قرار است در این ایام باقیمانده سکوت را به برخی از این گفتمان‌ها ترجیح دهم زیرا مردم آنقدر خسته و گرفتار هستند که مدیران ارشد دیگر نباید این داغ‌ها را تازه کنند.

تحریمی که ما در این ایام تحمل کردیم در تاریخ وجود نداشته است. در عین حال قرار گرفتن‌ در تحریم، خزانه تهی و وجود برخی نامهربانی‌ها را شاهد بودم اما باز مدافعین سلامت ما توانستند، پیک‌های بسیار سنگین را مدیریت کنند.

* در تاریخ ۱۴.۱. ۹۹ پیر و تقاضای من از مقام معظم رهبری بلافاصله یک میلیارد دلار به نظام سلامت داده شد. من تا این لحظه قسمت قابل توجهی از این پول را دریافت نکردم و آن‌هایی هم که دریافت کردم قطره‌چکانی بوده است. مثل این است که کسی دارد شهید می‌شود و شما یک قاشق چایخوری به آن آب می‌دهید.

* ما از این تنهایی و عزلت گلایه‌مندیم اما از مردم سپاسگزاریم، مردم منتهای محبت را داشتند و جوانمردانه مثل دفاع مقدس ایستادگی کردند. اگر در جنگ تحمیلی فرماندهان را می‌زدند کسی از آن‌ها دفاع نمی‌کرد؟ کسی نمی‌گفت این حرف‌های مزخرف چیست که می‌زنید و سربازان خط مقدم را تضعیف می‌کنید؟ اینها جنبش رسانه مسموم است که کسی بگوید قطع برق باعث مرگ این همه بیمار شده و البته که به دروغ است. نظام سلامت نیازمند این است که وقتی به آن حمله شد دیگران به میدان بیایند. نباید برای نظام سلامت تولید موج مخرب کرد.

حتما بخوانید:  اصل ماجرای ازدواج اجباری ۲۸ساله‌ها چه بود؟

* برخی افراد در انتخابات شوراها سفره‌های رنگین انداختند که من برای آن‌ها نامه‌های متعدد نوشتم، در برخی شهرها مردم ماسک‌ها را برداشتند و میهمانی آنچنانی گرفتند. همینها ما را درگیر کرد اما در انتخابات ریاست جمهوری خوشبختانه چنین برنامه‌هایی نداشتیم. به هر تقدیر این دردمندی‌هایی است که مدافعان سلامت دارند و در خیلی از عرصه‌ها تنها ماندند.

* واکسیناسیون با قدرت از فردا شروع خواهد شد و روزی ۱۰۰ هزار دز را شروع به تزریق خواهیم کرد و یکشنبه مرحله جدید طرح سردار سلیمانی را آغاز می‌شود. در کجای دنیا وزیر بهداشت واکسن می‌آورد؟ آن‌ها واکسن را می‌آورند و تحویل وزارت بهداشت کشور خود می‌دهند و وزارت بهداشت هم واکسیناسیون را انجام می‌دهد.

*  قرار نیست بنده واکسن بیاورم اما این کار را دارم می‌کنم. دوستان و دشمنان هر دو ما را قال گذاشتن ولی ناجوانمردانه است که بگوییم وزارت بهداشت در آوردن واکسن تعلل کرد. فعلاً کسوت وزارت دهانم را بسته است، انشاالله بتوانم از این گرداب پرمشغله رها شوم زیرا گفتنی‌های زیادی هست که باید به مردم گفت تا بدانند در روزهای سخت این مملکت مرد و نامرد کیست.

* اگر من تن به این آتش نمی‌زدم، مطمئن باشید از واکسن داخلی خبری نبود و یک مقداری از این ترکش‌هایی که به سمت ما می‌آید برای همین است که ما واکسن داخلی ساخته‌ایم. یک مافیای دنبال مقوله واکسن است. امروز تولید داخل ۹۲ درصد افزایش پیدا کرده و حداقل واردات ۳۳ درصد با وجود کرونا کم شده است. من همه اسناد در این زمینه را یک روزی افشا خواهم کرد. اگر فساد را ریشه‌کن نکنیم فرو خواهیم ریخت، ما آمده‌ایم تا فساد را افشا کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *