هشدار به تهرانی‌ها در مورد مصرف آب و برق هشدار به تهرانی‌ها در مورد مصرف آب و برق | آوتاف
خانه / اخبار داغ / هشدار به تهرانی‌ها در مورد مصرف آب و برق

هشدار به تهرانی‌ها در مورد مصرف آب و برق

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران با اشاره به کاهش ذخایر سد‌های تهران اذعان کرد: ذخایر سد‌های تامین کننده آب تهران مانند لتیان، ماملو و لار در مجموع ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

یونس لو با بیان اینکه بحران کم آبی در تهران جدی است ،گفت: بارش‌های اخیر در تهران این ذهنیت را ایجاد کرده بود که بحران کم آبی را پشت سر گذاشته ایم، اما آمار‌ها حکایت از کاهش بارش دارد.

وی ادامه داد:بخشی از آب مورد نیاز ،از سد‌ها و سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود بارش‌های اخیر تنها به افزایش ظرفیت سد‌ها کمک کرده است، اما صد‌ها سال زمان نیاز است که آب از لایه زمین به سفر‌های زیرزمینی برسد و آن را پُر کند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب در پی جیره بندی آب در تهران نیست، گفت:در صورت همکاری مردم و استفاده بهینه از منابع آبی در تهران، برنامه‌ای برای جیره بندی آب در نظر گرفته نخواهد شد.

وزارت نیرو: دلیل خاموشی‌های پراکنده آسیب‌دیدن فیدرها بود

همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در جمع خبرنگاران در خصوص دلایل بروز قطعی‌های متعدد برق در روزهای اخیر گفت: هیچ گونه خاموشی برنامه‌ریزی‌شده‌ای در هیچ نقطه کشور نداشته‌ایم.

وی افزود: دلیل بروز خاموشی‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور آسیب دیدن تجهیزات برقرسانی و خروج فیدرها و ترانس‌ها از مدار بود.

این مقام مسئول ادامه داد: شدت بار شبکه به‌دلیل مصرف زیاد در زمان پیک آن‌قدر زیاد بوده که فیدرها توان این بار را نداشتند.

حتما بخوانید:  چاره‌ای جز افزایش قیمت فصلیِ خودرو نیست

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: اگر هر مشترک فقط ۱۰ درصد از مصرف برق خود در ساعات پیک مصرف کم کند، خاموشی‌های پراکنده نیز رخ نخواهد داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *