هلال‌احمر: سالانه ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای داریم هلال‌احمر: سالانه ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای داریم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / هلال‌احمر: سالانه ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای داریم

هلال‌احمر: سالانه ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای داریم

ایرنا: رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت: سالانه حدود ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای در کشور ثبت شده است که آمار بسیار بالا و روندی رو به افزایش است.

علی اصغر پیوندی عصر روز یکشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی پایگاه امداد و نجات جاده ای آورزمان ملایر افزود: تلاش ما بر این است با ایجاد پایگاه های امداد و نجات جاده ای بتوانیم تا حدودی از تلفات جاده ای بکاهیم.

هلال‌احمر: سالانه ۱۶ هزار تلفات جاده‌ای داریم

وی با بیان اینکه احداث این پایگاه ها در کشور به صورت مشارکتی است بیان کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته تعداد این پایگاه ها جوابگو نیست و چنانچه خیران، دستگاه های اجرایی و مردم در کنار ما نباشند، نمی توانیم مشکلات و نواقص را مرتفع کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: اقلیم کشور به گونه ای است که آبستن حوادث زیادی است و شرایط را باید طوری مهیا کنیم که جلوی حوادث و تلفات را بگیریم.

پیوندی احداث پایگاه های امداد و نجات جاده ای و تجهیز امکانات و اقلام لوجستیکی را یک ضرورت برشمرد و گفت: با کمک خیران و مردم می توانیم این روند را سرعت بخشیم.

وی با اشاره به همت خیر ملایری در اهدای زمین پایگاه آورزمان، این اقدام را در راستای کمک به مردم و ارائه خدمات بهتر در یکی از پر ترددترین محورهای استان همدان دانست و افزود: ما نیز با اختصاص اعتبار در ساخت این پایگاه کمک می کنیم.رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: پایگاه امداد و نجات جاده ای آورزمان چهاردهمین پایگاه استان همدان است که با توجه به شرایط استان و محورهای پر تردد، این تعداد پایگاه جوابگو نیست.

حتما بخوانید:  نوبخت: می‌خواهم «کلید» باشم نه «قفل»

پیوندی همچنین به ایام اربعین اشاره و بیان کرد: تلاش می کنیم در این ایام شرایط مطلوبی را در داخل و خارج کشور برای زائران مهیا کنیم و خدمات خوبی را در داخل کشور، پایانه های مرزی و شهرهای نجف، کربلا و سامراء داشته باشیم.

وی ارائه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را از دیگر وظایف سازمان جمعیت هلال احمر برشمرد و گفت: لازمه این اقدامات داشتن فضای فیزیکی و مکان های مناسب است که برای تامین این نیازها باید طیف گسترده ای از مردم و خیران در کنار ما باشند.

در این آیین عملیات اجرایی سومین پایگاه امداد و نجات جاده ای ملایر در محور ملایر – آورزمان – نهاوند به عنوان یکی از حادثه خیزترین محورهای مواصلاتی این شهرستان آغاز شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *